Foto: TASR - Dano Veselský

Od šoférovania ho mala manželka odhovárať.

Vyšetrovanie tragickej nehody na Zochovej bolo ukončené a prokurátor Juraj Chylo podal na Dušana Dědečka obžalobu. Ako informujú Hospodárske noviny, prokurátor navrhuje vypočuť na pojednávaní okrem iného aj jeho syna Lukáša, ktorý s ním v čase nehody sedel v aute.

Hospodárske noviny majú k dispozícii obžalobu, z ktorej teraz zverejnili nové skutočnosti. Auto, ktoré šoféroval Dědeček, išlo pri výjazde z tunela rýchlosťou 143 kilometrov za hodinu. Pri náraze na chodník išlo rýchlosťou 121 kilometrov za hodinu. V čase nárazu do prvej obete išlo auto rýchlosťou 107 kilometrov za hodinu. Vodič pri náraze začal brzdiť, no nad vozidlom stratil kontrolu. V tom čase bolo na zástavke Zochova približne 40 ľudí, píše sa v obžalobe.

Auto vrazilo do ľudí čakajúcich na autobus na zastávke Zochova, jedna z nich prerazila čelné sklo. Ďalšie osoby zachytila kapota auta, vozidlo taktiež zachytilo dve osoby z oboch strán. Ďalšie dve osoby zasiahli úlomky auta. Auto zastavil až náraz do stromu pri rýchlosti 40 kilometrov za hodinu, uvádza obžaloba.

Z Dědečka aj z jeho syna bolo cítiť alkohol. Po jazde nafúkal 2,07 promile alkoholu, jeho syn nafúkal jedno promile alkoholu. Obžaloba ďalej uvádza, že obžalovaný pil počas osudného dňa už aj v priestoroch Deaflypijského výboru a taktiež aj na návšteve u syna Lukáša.

Do priestorov Deaflypijského výboru sa vybral so synom kvôli foteniu. Fotograf už pri príchode cítil z obžalovaného alkohol. Dědeček mu aj alkohol núkal, ten však fotograf odmietol.

Dědeček čelí obvineniu z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo až doživotie. Väzobne stíhaný je od októbra 2022 pre dôvodnú obavu z pokračovania v trestnej činnosti.

Obvinený pod vplyvom alkoholu šoféroval vlani 2. októbra neskoro večer auto, ktoré narazilo v centre Bratislavy do zastávky mestskej hromadnej dopravy Zochova. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a niekoľko zranených.

Uložiť článok

Najnovšie články