Foto: RTVS/Byt zdravý je výhra

Zuzana zo Solivaru kvôli oneskorenému prenosu nezískala 400-tisíc eur v očkovacej lotérii.

Očkovacia lotéria hneď v prvej časti vzbudila množstvo emócií. Jednou z nich bol napríklad Matej z Ružindola, ktorý po tom, ako moderátori do telefónu kričali, radšej položil. Viac však ľuďmi zarezonoval prípad Zuzany zo Solivaru, ktorá prenos pozerala cez internet a kvôli oneskorenému prenosu nedokázala povedať heslo v stanovenom limite. 

Minister financií Igor Matovič sa s pani Zuzanou hneď na druhý deň dokonca stretol. Peniaze sa jej vraj pokúsi vybaviť, možné to ale bude, len ak sa zmení zákon. „Právo nemôže byť len striktné, ale musí byť aj spravodlivé. Stala sa krivda. Zuzana nevyhrala, na druhej strane, väčšina Slovenska cíti, že má morálne právo na výhru a urobíme všetko s právnikmi, aby výhru dostala,“ povedal Matovič. Pritom sa ešte večer predtým súťažiacim vysmieval v statuse.

Matovič chce zmenu zákona

Pred dvomi dňami na vládu priniesol práve Matovič návrh zmeny zákona, ktorý by dovolil vyplatiť túto čiastku.

Foto: RTVS

To sa však podľa webu denníka Nový Čas nepozdáva koaličnej SaS, ktorá ani so samotnou lotériou nesúhlasila.

“Nebudeme za to hlasovať, tak ako sme nehlasovali predtým za očkovaciu lotériu. Nepovažujeme za správne, aby sa takto účelovo písali zákony pre konkrétne zlyhanie. Taktiež si nemyslíme, že zákon spĺňa kritériá skráteného legislatívneho konania,“ vyjadril sa pre Nový Čas hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Má to zaplatiť Matovič

Na Facebooku sa k téme vyjadril aj poslanec Národnej rady Roman Foltin zo SaS. “Nemôžeme v žiadnom prípade súhlasiť, aby sme v parlamente prijímali zákony, ktoré riešia konkrétne zlyhanie,” uviedol.

Zároveň jedným dychom dodáva, že pani Zuzana si peniaze zaslúži, lebo všetky podmienky splnila. Vinu ale hádže na Matoviča. “Ak má Igor Matovič pocit, že kvôli nemu prišla pani Zuzana o takmer pol milióna eur, nech nepredkladá zákon, ale nech jej z vlastného vrecka vyplatí túto sumu, alebo z peňazí OĽaNO, alebo nech nájde peniaze inde. Pani Zuzana si tie peniaze zaslúži, ale nie touto cestou,” povedal,

1
Uložiť článok
Komentovať