Foto: Screen RTVS

Sledovali sme šieste živé vysielanie očkovacej lotérie.

Keďže posledný vyžrebovaný z minulého týždňa telefón nezdvihol včas, dnešné žrebovanie prémiovej výhry sa nieslo v znamení hľadaní výhercu sumy až 200-tisíc eur. Prvý vylosovaný tak mal možnosť prilepšiť si rovno dvojnásobne. 

Moderátori Vera WisterováMarcel Forgáč ešte minulý týždeň sľubovali nové žrebovacie osudie, nakoľko počet lístkov presiahol jeho kapacity. Hneď v úvode relácie ho aj predstavili divákom.

Nový “raketoplán” na žrebovanie

Zmenilo tvar a je podstatne väčšie. Marcel žrebovacie zariadenie nazval “šialeným raketoplánom” a ako moderátori uviedli, je v ňom momentálne takmer dva a pol milióna lístkov.

Percento plne zaočkovaných obyvateľov na Slovensku je však iba 42,3 % a to znamená, že sme na chvoste Európskej únie. Počet zaočkovaných prvou dávkou za minulý týždeň o trochu vzrástol, pribudlo 15 191 ľudí. Tieto štatistiky však vôbec nie sú priaznivé, nakoľko tretia vlna pandémie je tu a stále zosilňuje.

Hneď v úvode si odniesol 200-tisíc eur

Po zhrnutí aktuálnych štatistík moderátori privítali speváka Petra Cmoríka. Priniesol prvé heslo, ktoré znelo “viera” a mal možnosť žrebovať ako vôbec prvý z nového osudia. Vytiahol Viliama z Vysokej nad Kysucou. Zdvihol telefón včas a keďže televíziu sledoval, tak získal 200-tisíc eur.

Druhým hosťom bol Filip Tůma a priniesol v obálke heslo, ktoré znelo “nádej”. Vyžreboval Jána z Poltára, ktorý dostal možnosť získať až 100-tisíc eur. Po overení žrebu mu moderátori zatelefonovali, namiesto Jána zdvihla Anna. Podaril sa tak moderátorom ilustrovať prípad, kedy namiesto vyžrebovaného zodpovie heslo ich blízky. Výhru napokon úspešne získali.

Katarína Martinková ako tretí hosť priniesla heslo “láska”. Vyžrebovala možného výhercu 100-tisíc eur, ktorým sa stala Katarína zo Spišskej Novej Vsi. Telefón zdvihla včas a do tretica zodpovedala správne heslo a tak výhru získala.

Foto: Screen RTVS

Štvrtý vyžrebovaný o 100-tisíc prišiel

Ďalším hosťom sa stala herečka Zuzana Tlučková, ktorý reprezentovala východné Slovensko. Z obálky vytiahla heslo “pokoj” a zdôraznila, že sme národ, ktorý kritizuje opatrenia, nie je však ochotný urobiť nič preto, aby nemuseli byť zavádzané. Z nového bubna vyžrebovala Andreja z Považskej Bystrice. Ten však nestihol zdvihnúť telefón včas a tak o 100-tisíc prišiel.

To znamená, že posledný výherca mohol získať až 200-tisíc eur. Prišiel ho vyžrebovať záchranár Peter Lakomý. Z osudia vytiahol Pavla z Dolného Kubína. Aby výhru získal, mal zdvihnúť telefón v časovom limite a zároveň zodpovedať správne heslo. To sa mu podarilo a stal sa štvrtým úspešným výhercom tohto večera.

Zmena vysielacieho času

Očkovacia lotéria už od 10. októbra mení svoj vysielací čas, preto nezabudnite, že bude začínať až o hodinu neskôr, o 21:30. Budeme sledovať, či toto neskoršie vysielanie nebude robiť súťažiacim problémy a budú ochotní sedieť pri televízii aj v tomto čase.

0
Uložiť článok
Komentovať