aktuálna správa
Web bol obľúbeným miestom na sledovanie seriálov na Slovensku i v Česku.

Nepríjemná správa dnes zasiahla zrejme každého užívateľa internetu, ktorý rád sledoval svoje obľúbené seriály prostredníctvom webu plného pirátskeho obsahu. Stránku Topseriály poznal azda každý, kto nechcel seriály načierno sťahovať z internetu, či prostredníctvom torrentov a zároveň odmietal platiť za streamovacie služby.

Oficiálnym dôvodom vypnutia u „pirátov“ dôverne známeho česko-slovenského webu, je ukončenie prevádzok služieb Verystream, OpenLoad, Streamngo a Rapidvideo.

„Vzhľadom na fakt, že všetky odkazy na videá boli z týchto zdrojov, sme sa rozhodli ukončiť prevádzku aj my,“ uvádza sa na známom webe, kde si kedysi každý mohol zadarmo a bez poplatku pozrieť desiatky seriálov v originálnom znení s českými i slovenskými titulkami a pri mnohých aj s dabingom.

Odkaz, ktorý nechali tvorcovia webu Topserialy svojim fanúšikom. Foto: Topserialy.to (printscreen)

Spomínané hostingové videoslužby, vďaka ktorým web Topseriály fungoval, boli vypnuté zrejme z dôvodu neustáleho tlaku zo strán vlastníkov autorských práv na diela a hromadiace sa žaloby a pokuty.

Tento krok teda zrejme seriálových fanúšikov príliš nepoteší, na druhú stranu sa ale môžu tešiť streamovacie služby ako Netflix či HBO Go, ktoré taktiež ponúkajú množstvá pútavého obsahu a už vôbec nie za astronomické sumy predplatného, ako tomu bolo kedysi.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články