Foto: Alex Burgess [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons/ilustračné foto: instagram.com (explorerssaurus_)

Za krásnu fotografiu podstupujú mnohí ľudia veľké nebezpečenstvá. Na Novom Zélande tak museli z bezpečnostných dôvodov zatvoriť jeden vozeň na vlaku, ktorý bol obľúbeným miestom pre nebezpečné fotografie.

Na to, aby dnes prišli ľudia s niečím novým a zaujímavým, robia často veci, ktoré ohrozujú ich život či zdravie. Jedným z takýchto príkladov je aj vlak na Novom Zélande, ktorý musel zatvoriť jeden zo svojich vozňov. Ľudia na ňom totižto doslova riskujú svoje životy.

Vlak, o ktorom hovoríme, má názov The Coastal Pacific train. Tento vlak je známy po celom svete aj vďaka perfektným fotografiám, ktoré si tu robia rôzni influenceri a ľudia z celého sveta. Práve kvôli takýmto fotografiám, ktoré zdobia naše sociálne siete, sa jeden vonkajší vozeň musel uzatvoriť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ~♡⚡♡~Holly B~🕷️ (@violets_roses11),

Ako uvádza portál Insider.com, Kate McMahon, generálna riaditeľka KiwiRail, hovorí: „Aj napriek množstvu značiek a oznámení, ktoré sa vo vlaku nachádzajú a poukazujú na nebezpečenstvo, vidíme veľmi často cestujúcich, ktorí sa vykláňajú z vagónov a fotia sa. Títo ľudia si však neuvedomujú, že sa môže kedykoľvek blížiť tunel. Takýto tragický incident nechce nikto z nás. Nejako však musíme zastaviť či už deti alebo dospelých, ktorí takéto nebezpečenstvo podstupujú. Dúfame však, že sa čoskoro objavia riešenia, ktoré umožnia, aby sme vozeň bezpečne otvorili,“ dodala.

Nebezpečné fotografie sú však dnes veľkou časťou sociálnych sietí a na prekvapenie, sú aj veľmi obľúbené. Len veľmi malé percento ľudí si však uvedomí, aké nebezpečné je robiť niečo takéto a napodobňovať týchto ľudí by rozhodne nemali.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa RAQUEL & MIGUEL (@explorerssaurus_),

Turistom, ktorí podstupujú toto nebezpečenstvo, sa však nemáme ani prečo čudovať. Trasa dlhá približne 350 km prechádza cez najkrajšie oblasti, ktoré sa snažia turisti mnohokrát zaznamenať. Vlak prechádza medzi mestami Picton a Christchurch a ponúka naozaj krásne scenérie.

Aj napriek týmto krásnym miestam je však dôležité myslieť na bezpečnosť. Vykláňaniu sa z vozňa kvôli krásnym fotografiám či videám tak odzvonilo. Spoločnosť rozmýšľa nad rôznymi riešeniami, ako napríklad sklenené okná či úzke tyče. Tento krok by tak mal ľuďom zabrániť v riskovaní svojho života len kvôli fotografiám a videám.

thisisinsider.com
Uložiť článok

Najnovšie články