Foto: Instagram/ garinflowers

Tento muž sa rozhodol zmeniť svoju rasu.

Keďže už nežijeme v striktnej spoločnosti, v ktorej je viac vecí zakázaných ako dovolených, dnes už určite aj vy nájdete vo svojom okolí niekoho, kto sa so svojou homosexuálnou orientáciou neskrýva, alebo aj človeka, ktorý sa rozhodol zmeniť si pohlavie. Tieto zmeny však ani zďaleka nie sú jediné, ktoré ľudia robia. Vyzerá to tak, že sme sa ocitli v dobe, kedy sa mení aj rasa.

Rasová identita človeka je niečo, s čím sa jedinec narodí. Ak je sfarbenie pokožky svetlé, ide o belocha, ak sa niekto narodí s hnedou takmer až čiernou pokožkou, je černoch. Dá sa teda povedať, že príslušnosť k určitej rase nám je biologicky daná. Muž menom Ja Du s takýmto klasickým zaradením nesúhlasí. Tvrdí, že hoci sa narodil ako beloch menom Adam, cíti sa ako Filipínec.

Sám o sebe hovorí ako transrasovom mužovi. „Kedykoľvek počujem ich hudbu či cítim ich jedlo, cítim sa ako vo vlastnej koži,“ hovorí. „V televízii som celé hodiny sledoval historické kanály, no nič iné ma nefascinovalo tak veľmi ako filipínska kultúra.

Ja Du síce nezmenil svoj zovňajšok natoľko, aby vyzeral ako pravý Filipínec, no všetko ostatné tomu podriadil. Vo svojom rodnom meste, Tampe na Floride, jazdí na ružovom trojkolesovom aute Tuk Tuk, ktoré sa najčastejšie používa na prepravu práve na Filipínach.

Psychologička Stacey Scheckner o prípade zmeny rasy ešte nepočula, no podľa nej viacero klientov chce svoje vystupovanie čiastočne zmeniť. Ak to niekoho ťahá k určitému náboženstvu, kultúre či rase, nemali by sme sa brániť a v záujme vlastného šťastia ísť do toho naplno. „Čím viac o sebe vieme, tým šťastnejší môžeme byť. Ak tým nikomu neubližujeme, nevidím v tom problém,“ tvrdí.

Pozri aj: 48-ročný muž opustil manželku a svojich 7 detí, aby sa mohol stať 6-ročným dievčatkom

nydailynews.com
Uložiť článok

Najnovšie články