Foto: twitter.com

Michaela Galambošová / / Série
48-ročný transgender sa rozhodol žiť nový život v podobe 6-ročného dieťaťa. Jeho rodina z toho však pochopiteľne nie je nadšená.

Stefonknee, ktorú dlhé roky okolie považovalo za vzorného manžela a otca siedmych detí, sa rozhodla k nevšednému kroku. Keďže sa celý život cítila ako žena uväznená v mužskom tele, opustila všetko, čo celý život budovala. Najlepšie sa cíti v úlohe 6-ročného dievčatka, dokonca si našla aj adoptívnu rodinu a tvrdí, že sa nikdy necítila taká šťastná, ako teraz. Hrá sa s bábikami a očividne nemá žiadne starosti. 

Tento príbeh sa vo všetkých smeroch vymyká priemeru. Len si to predstavte, že splodíte sedem zdravých detí, čo je na dnešnú dobu už celkom slušný počet. Žijete v manželstve, no stále cítite, že to nie je ono. Najlepšie vám je v alteregu malého dievčatka. „Manželka vôbec nemala pochopenie pre moju inakosť. Povedala mi, že buď sa mám správať normálne, alebo odísť. Vybrala som si tú druhú možnosť,“ tvrdí Stefonknee, ktorá mala pocit, že sa proti nej spikol celý svet.

Nechcela viac byť dospelou


„Viem, že som bol ženatý a mám deti. Mal som však pocit, že sa musím posunúť dopredu, a preto som sa rozhodol žiť svoj život ako malé dievčatko,“ tvrdí otec siedmych detí. Mnoho ľudí mu však dáva za vinu, prečo to nechal zájsť až tak ďaleko? Ak sa cítil inak v svojom tele, je to v poriadku. Ale nemusel sa 23 rokov pretvarovať a žiť v navonok šťastnom manželstve a splodiť v ňom sedem detí. Tie majú zo správania otca psychickú traumu, hoci Stefonknee im to zazlieva. Cíti sa podvedená a nemilovaná.

„Ak by ma milovali naozaj, milovali by ma bez predsudkov,“ apeluje na to, že ak niekoho naozaj milujete, vaša láska by mala byť bezhraničná. Pekne to znie, no väčšina ľudí si nevie predstaviť, že by ich otec prestal chodiť do práce, museli by mu kupovať bábiky či pravidelne by čelili jeho „detským“ rozmarom. Nemalo by to byť naopak?

Nebudem sa skrývať!


Tak sa zdá, že Steffy nakoniec našla šťastie. Žije s adoptívnou rodinou, ktorá chcela splniť želanie vnučky túžiacej po sestričke. V tejto rodine sú však všetci stotožnení s tým, že Stefonknee je jednoducho iná. Tej sa po stotožnení s novou identitou rapídne zlepšil zdravotný stav. Nedávno priznala, že počas života manželstve mala samovražedné sklony a ťažkú depresiu. Teraz žije svoj život plný hier, prechádzok, vyfarbuje si omaľovanky a podľa nej je to najšťastnejšie dieťa na svete.Rodina však na svojho otca nemôže celkom zabudnúť. V roku 2012 ho najstaršia dcéra pozvala na svoju svadbu, avšak pod jednou podmienkou. Mal prísť oblečený „ako otec,“ sedieť vzadu v kostole a nekontaktovať sa s ostatnými členmi rodiny. Stefonknee na to nepristúpila, no dostalo ju to do takej depresie, že sa v ten deň pokúsila o samovraždu. Dnes je na tom však oveľa lepšie, bojuje za práva transgenderov a mladých ľudí podporuje v tom, aby boli sami sebou. Možno však aj v tomto nezvyčajnom prípade platí staré známe „proti gustu žiaden dišputát.“ A zrejme je to naozaj tak.

Pozri aj: Veterán z 2. svetovej vojny sa v 90 rokoch priznal, že je transgender. Teraz je z neho žena a cíti sa skvelo

unilad.co.uk
0
Komentovať (0)