Foto: Pixabay

Opatrenie znamená vyššiu bezpečnosť.

Ak idete platiť za menší nákup kartou, ktorý nepresiahne 20 eur, stačí kartu priložiť k terminálu a suma sa bez potreby zadania PIN odpočíta. Takéto platby môžeme robiť dookola, čo nemusí byť, najmä vtedy, ak kartu stratíme či nám ju ukradnú, práve najlepšie. 

Portál zive.aktuality.sk informuje o nastávajúcich zmenách. Tie začnú už o 10 dní, 14. septembra. Pri platbách pod 20 eur budeme musieť zadať PIN kód buď vtedy, ak za sebou zaplatíme bezkontaktne 5x po sebe, alebo ak objem transakcií do 20 eur bez ohľadu na ich počet presiahne 150 eur, uviedla pre zive.aktuality.sk Diana Priechodská Brodnianska, hovorkyňa Slovenskej bankovej asociácie.

Zmena sa týka všetkých bánk na trhu a všetkých platobných kariet či už ide o Visa, MasterCard, Maestro a ďalšie.

Foto: Pixabay

Ak medzi týmito platbami vykonáte platbu nad 20 eur a bude potrebné aby ste zadali PIN, banka to považuje za overenie a počítadlo sa vynuluje a odznova sa začína počítať 5 platieb kartou pod 20 eur či presiahnutie sumy 150 eur. Rovnaké podmienky platia aj pri platbe mobilom.

Toto opatrenie zvyšuje bezpečnosť pre klientov v prípade straty či krádeže karty. Do 14. septembra ešte platí, že prípadný zlodej by mohol kartou platiť za nákupy do 20 eur neobmedzene, čím by teoreticky mohol spôsobiť veľké škody. Takto sa docieli že prípadná škoda bude maximálne 150 eur.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )