Foto: Unsplash

Kvalitný sexuálny život má podľa výskumu stáť na jednom dôležitom faktore.

Kvalita a spokojnosť v sexuálnom živote je mnohokrát dôležitou podmienkou všetkých párov. Napriek tomu, že do dnešného dňa už existuje množstvo návodov, tipov a rád, vedecký výskum z Nemecka posunul znalosti o kľúči k šťastnému sexuálnemu životu na novú úroveň, píše IFL Science.

Ľudia si možno niekedy predstavujú sexuálny život so svojím partnerom podobne, ako je to napríklad vo filmoch. Nespútané a divoké chvíle s dokonalým priebehom. Je však jasné, že každý prípad takto rozhodne nevyzerá. Navyše, univerzita v Bochume prichádza s výsledkom výskumu, ktorý vás určite prekvapí.

Foto: pexels

Článok, ktorý bol publikovaný v Journal of Sex Research dokazuje, že nie divokosť a nespútanosť, ale svedomitosť, pedantnosť a organizovanosť vedú k najšťastnejšiemu a najkvalitnejšiemu sexuálnemu životu. Psychoterapeuti vyzvali k otázkam až 964 párov, pričom 98 % z toho tvorili heterosexuálne páry.

Vyplnili 2 druhy dotazníkov

Dali im vyplniť dva druhy dotazníkov. Jeden sa týkal sexuálneho života, ako sa dokážu vzrušiť, potešiť a ako prebieha ich správanie počas sexu a podobne. Neskôr sa ich pýtali na osobnostné črty ako svedomitosť, ústretovosť či otvorenosť k novým skúsenostiam.

Foto: unsplash

„U jednotlivcov s nízkou emocionálnou stabilitou je pravdepodobnejšie, že sa budú správať kritickým spôsobom, ktorý vyvoláva negatívnu reakciu partnera, čo môže následne viesť k nedostatočnej sexuálnej komunikácii a viesť k zníženiu sexuálneho fungovania,“ píšu autori štúdie.

Vyššia organizovanosť, lepší sexuálny život

Naopak, výskum dokázal, že tí, ktorí majú organizovaný život a vedia čo chcú, to dokážu pretaviť aj do sexuálneho života.

Foto: unsplash

„Vysoká svedomitosť môže byť obzvlášť prospešná, pokiaľ ide o vynaloženie úsilia na uspokojivý sexuálny život alebo odloženie vlastných potrieb a záujmov na vyriešenie sexuálneho problému v kontexte oddaných, dlhodobých vzťahov,“ dodávajú.

Najnovšie články