Foto: MovieStillsDB

V priebehu troch týždňov je Mandalorian žiadanejší než Game of Thrones.

Nemálo pozornosti na seba strhol ešte pred svojou samotnou premiérou a nebolo za tým len spustenie novej streamovacej služby Disney+, na ktorej sa novinka The Mandalorian každý týždeň v novej epizóde uvádza. Bolo to aj preto, že ide vôbec o prvý hraný seriál zo sveta Star Wars. Jeho úspech bol tak viac-menej potvrdený ešte pred samotným uvedením. Až takéto rekordy však nikto nečakal.

Nový seriál The Mandalorian

Nástup streamovacích služieb zmenil svet televíznej zábavy. Diváci vďaka Netflixu začali dostávať seriály kvalít, na aké sa mnohokrát nechytali ani najväčšie filmové blockbustery a navyše všetky epizódy naraz. Diváci tak nemuseli čakať každý týždeň na novú epizódu ako je to v prípade vysielania „bežných“ televíznych staníc, ktoré takto jednú celú sériu vysielajú aj polroka.

Nová streamovacia služba Disney+ však na to ide celkom inak ako konkurenčný Netflix a svoje seriály dávkuje predplatiteľom rovnako, ako veľké televízne stanice. A aj napriek tomu dokázala poraziť doterajších kráľov rebríčka medzi najžiadanejšími seriálmi sveta. Informoval o tom portál LAD Bible.

Najžiadanejší seriál na svete

Podľa analýzy spoločnosti Parrot Analytics je sci-fi novinka The Mandalorian najžiadanejším seriálom súčasnosti na celom svete. Na prvých priečkach sa doposiaľ nachádzali seriály ako Hra o tróny (Game of Thrones) od HBO, či The Crown a Stranger Things od Netflixu. Ako však spoločnosť Parrot Analytics uvádza, seriál zo sveta Star Wars je medzi divákmi až o 31,9-krát žiadanejší, než ktorýkoľvek iný uvedený v tento rok. To znamená, že na jeho nové epizódy sa teší viac fanúšikov, než na hociktorý iný, aktuálne vysielaný seriál.

Foto: MovieStillsDB

Zaujímavé je, že The Mandalorian dokázal ostatné seriály poraziť len po troch týždňoch od svojho uvedenia a premohol aj dlhšie vysielané či streamované seriály. Vďaka tomuto úspechu je tak tiež horúcim kandidátom na zisk ceny za Najlepší debut televízneho seriálu na svete v chystaných Global TV Demand Awards. Tie sa budú udeľovať 21. januára 2020 a ceny dostanú najpopulárnejšie televízne projekty z celého sveta.

Popularita seriálu The Mandalorian prekvapí aj z toho dôvodu, že streamovacia služba Disney+ stojaca za seriálom, je dostupná len na vybraných trhoch. Oficiálne sa tak k nemu môže dostať podstatne menej divákov, ako v prípade konkurencie. Pri pohľade na internet a všetky správy, ktoré sa posledných pár týždňov objavujú na mnohých portáloch, však o popularite Mandaloriana nemožno pochybovať.

Foto: MovieStillsDB

Seriálová novinka The Mandalorian rozpráva príbeh osamelého lovca Dyna Jarrena (Pedro Pascal), ktorý cestuje naprieč galaxiou a zarába na hľadaní osôb. Po tom, čo vezme prísne tajný kšeft však zistí, že to, čo mal nájsť a odovzdať do rúk padlého Impéria, je omnoho cennejšie, ako si myslel. A to rozpúta nový lov nielen na zvláštnu a mimoriadnu silnú bytosť, ktorú sa Mando rozhodol chrániť, ale aj na neho samotného.

Tvorcom a scenáristom vôbec prvého hraného seriálu zo sveta Star Wars je herec, scenárista, producent a režisér v jednej osobe – Jon Favreau (Avengers, Spider-Man: Homecoming, sitkom Priatelia). Ten po príprave prvej 8-dielnej série začal pracovať aj na druhej. The Mandalorian tak bude tešiť divákov a predplatiteľov služby Disney+ aj o rok.

Svet Star Wars aktuálne čaká aj jedno veľkolepé finále. Do kín už o týždeň (19. decembra 2019) dorazí deviata epizóda s podtitulom Vzostup Skywalkera (Star Wars IX: Rise of the Skywalker). Tá uzavrie kultovú ságu rodu Skywalkerovcov a svet Hviezdnych vojen potom čaká nová etapa plná nových príbehov i postáv zo vzdialenej galaxie.

Zaujal vás náš výber? Inšpirujte sa ďalšími titulmi:
Tip na film | Tip na seriál
LAD Bible, Parrot Analytics
3
Uložiť článok
Komentovať