Foto: Crown Prosecution Service (CPS)

Policajti v Británii riešia vskutku bizarný prípad podvodníčky, ktorá sa nelegálnym konaním obohatila o takmer 570-tisíc eur.

V našich končinách zrejme nepredstaviteľná vec sa v Británii premenila na veľký biznis jednej ženy, ktorá počas štyroch rokov oklamala niekoľko obchodov a následky jej vyčíňania sa vyšplhali na úroveň 500-tisíc libier, čo je v prepočte približne 570-tisíc eur. O prípade informuje LADBible.

Tovar ukradla, následne ho išla „reklamovať“

Tento nelegálny biznis model vytvorila v princípe úplne jednoducho – v predajni ukradla tovar a následne ho prišla vrátiť. Za uznanú reklamáciu, resp. vrátanie tovaru obdržala od obchodu hotovosť a takýmto spôsobom dokázala oklamať niekoľkých predajcov. Jej činnosť mala trvať približne štyri roky a počas nej sa obohatila o sumu, ktorá sa vyšplhala na úroveň 500-tisíc libier (570-tisíc eur). Pôsobila vo viacerých mestách Veľkej Británie a k jej usvedčeniu polícii pomohli aj kamerové záznamy.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Channel 4 News (@channel4news)

V reťazci minula 5-tisíc, naspäť dostala 60-tisíc

Ako uvádza britská vládna Crown Prosecution Service (CPS), žena pôsobiaca pod menami Narinder Kaur a Nina Tiara, bola usvedčená na základe vyšetrovania finančných tokov, kamerových záznamov a svedeckých výpovedí. Podľa dostupných informácií jej polícia pri domovej prehliadke zaistila hotovosť vo výške 150-tisíc libier (170-tisíc eur), ako aj ukradnutý tovar.

Ďalej sa tiež zistilo, že v obchodoch značky Boots Kaur minula približne 5 000 libier (5 700 eur), no vďaka refundáciám od nich obdržala okolo 60-tisíc libier (68-tisíc eur). Podobne to bolo aj u iných predajcov a podvody sa rozšírili na masívnu úroveň. Žena si dokonca mala oficiálne zmeniť meno a zriadiť niekoľko účtov v rôznych bankách. V súčasností jej hrozí vysoký trest, ktorého dĺžka ale zatiaľ známa nie je. Prokurátor sa snaží pre trestný čin zabezpečiť maximálnu možnú kvalifikáciu.

Najnovšie články