Foto: youtube.com

Biologicky môžeme psa zaradiť medzi mäsožravcov. Čo však s jeho svojskou majiteľkou, ktorá sa ho snaží presvedčiť o opaku? Urobíte experiment.

Neraz sme sa stretli s prípadmi, že ľudia urobia všetko možné aj nemožné preto, aby upútali na seba pozornosť. Tak je to aj v prípade Lucy Carrington, majiteľky nádherného Storma. Sibírskeho huskyho, ktorý údajne sám od seba prešiel na vegetariánsku stravu. Znie to neuveriteľne a odporuje to psej podstate. V takom prípade nám neostáva nič, iba toho psa ľutovať. Alebo spraviť malý experiment, na ktorý jeho majiteľka nezabudne do konca života.

Sibírsky husky je plemeno psa, ktoré je priateľské a prítulné. Avšak aby sa mohol tešiť z dlhého života, potrebuje dlhé a pravidelné prechádzky a kvalitnú stravu. Podobne ako Storm, ktorého majiteľkou je Lucy Carrington. Žena, ktorá sa strápnila v priamom prenose televízneho programu This Morning.

Sibírsky husky nie je vegetarián

V tomto programe sa Lucy snažila všetkých presvedčiť, že jej pes stratil záujem o „klasiku“, a preto mu začala dávať vegetariánsku stravu. Podľa všetkého bola rada, že pes presedlal na zdravšiu alternatívu. To, že jej pes je vegetarián, sa snažila dokázať pred očami tisícov televíznych divákov. Aby to bolo spravodlivé, pokusu sa zúčastnil aj veterinár. Ten pred Storma postavil dve misky. V jednej bol vegetariánsky pokrm, v druhej bežná psia strava. Môžete trikrát hádať, čomu dal pes prednosť. Alebo stačí len raz…

Pes sa nemusel rozhodovať veľmi dlho. Na zeleninu sa vykašľal a pochutnával si na mäse. Očividne v ňom zvíťazila zvieracia podstata. Nielen zuby, ale aj celú tráviacu sústavu má prispôsobenú práve na mäsožravú potravu. Prečo by mal ísť sám proti sebe?

Prekvapivé na celom absurdnom prípade je tvrdenie jeho majiteľky, ktorá samu seba radí k mäsožravcom. „Jem mäso. Len som poslednú dobu konzumáciu mäsa trošku obmedzila,“ tvrdí v živom vysielaní. Pevne veríme, že tento trapas ju raz a navždy presvedčí, že Storm je ako aj ostatné psy, mäsožravec. A bola by hlúposť presviedčať ho o opaku.

iflscience.com
Príbehy
0
Komentovať (0)