Ilustračné foto: Pixabay/Pixabay

Pravidla tu nie sú na to, aby sa porušovali. No mnohí si to uvedomia, až keď je príliš neskoro.

Čo by ste robili, keby ste videli, že vaše dieťa preliezlo bezpečnostné zábrany a  padá do sopečného kráteru? Asi by ste podobne, ako rodičia pochádzajúci z talianskeho mestečka Turín, urobili všetko preto, aby ste mu zachránili život. Dokonca by ste potlačili i vlastný pud sebazáchovy, keby ste videli čo i len mizivú šancu na záchranu.

Nezmyselná tragédia sa odohrala v mestečku Pozuuli, kde do sopečného kráteru spadli rodičia, ktorí sa snažili zachrániť život svojmu dieťaťu. Jedno z ich dvoch detí preliezlo bezpečnostné zábrany a spadlo do kráteru Solfatara. 42- ročná mama a 45-ročný otec neváhali a samozrejme mu bežali na pomoc. Po páde do kráteru však okamžite zomreli. Všetko sa to udialo pred očami ich druhého 7-ročného dieťaťa, ktorému neostávalo nič iné, len sa bezmocne prizerať smrti celej svojej rodiny. Vedelo však, že keby sa rozbehlo za nimi, skončí tak isto ako oni. Keď sa spamätalo z prvotného šoku, začalo utekať, a tak sa mu podarilo prežiť.  Každopádne o poriadnu psychickú traumu má postarané až do konca života. Veď o život mu prišli nielen rodičia, ale i malý súrodenec.

Očitý svedok,  Diego Vitagliano, len tak ľahko nezabudne na obrovskú tragédiu: „Videl som utekať dieťa, ktoré plakalo. Prizeral som sa najväčšej životnej tragédii. Dosť ma to dostalo. Som tiež otec,“ podelil sa so svojimi skúsenosťami s magazínom R.it.

Aj z tej najväčšej tragédie si však môžeme zobrať nejaké ponaučenie. Neustále pripomínajme deťom, že pravidlá tu naozaj nie sú preto, aby sa porušovali.

Pozri aj: Pod ľadom v Antarktíde drieme ukryté „peklo“. Vedci tam objavili oblasť posiatu sopkami

unilad.co.uk

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy