Práca snov

Foto: Unsplash

Takáto ponuka tu ešte nebola.

Každý koho nebaví, že musí celý deň počúvať šéfa, byť zavretý v kancelárii, či manuálne pracovať za pár stoviek eur, by mal zbystriť pozornosť. Prichádza totiž ponuka na skutočnú prácu snov. Jej náplňou je ničnerobenie. Ako je to vôbec možné? 

Dvaja švédski umelci Simon Goldin a Jakob Senneby zverejnili netradičnú ponuku na zamestnanie, označenú ako večný zamestnanec. Ak ju totiž získate, nemusíte sa obávať jej straty, jedine ak by ste s ňou chceli vy sami „seknúť“.

Popis práce – ničnerobenie

Veľkou zaujímavosťou práce je to, že popis práce nie je nijako špecificky definovaný. Šťastný zamestnanec môže robiť v podstate čo chce, celý deň stráviť na smartfóne, pozerať filmy, popíjať kávičku alebo tráviť čas tak, ako uzná sám za vhodné.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Joakim Magnå (@joakimmagna),

Kde je háčik?

Túto otázku si asi kladiete od začiatku čítania. Zamestnanec musí prísť každé ráno na železničnú stanicu v Göteborgu v časti Korsvägen a tam rozsvietiť svetlá. Tie budú svietiť počas celej doby, ako bude zamestnanec v „práci“. Po jej skončení ich bude musieť zhasnúť, čím dá najavo, že pre ten deň skončil.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa J Λ S M I N E ッ (@mandarini),

Aj keď bude môcť zamestnanec budovu hneď po rozsvietení opustiť, večer sa bude musieť na stanicu vrátiť a svetlá zhasnúť. Svoj čas tak bude musieť tráviť buď na stanici, alebo v meste, odísť na niekoľko dní tak neprichádza do úvahy. Takisto nemôžete mať inú prácu ako túto.

Až v roku 2025

Nástup do zamestnania však nie je okamžitý. Treba počkať do roku 2025, kedy bude stanica otvorená. Momentálne prebieha jej rekonštrukcia.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sam 🐾 (@samworkingcocker),

Práca ako umelecké dielo

Večné zamestnanie je súčasťou umeleckého projektu, ktorým chcú umelci spochybniť našu kultúru produktivity a nízke mzdy za prácu, ktorú mnohí ani nenávidíme.

thrillist.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )