Foto: YouTube/instagram.com (cleanfuturesfund)

Po tom, ako minulý mesiac predstavila spoločnosť HBO seriál Chernobyl, sa spustila obrovská lavína záujmu o toto miesto.

Černobyľ je dnes slovo, ktoré sa spomína omnoho častejšie, ako tomu bolo pred mesiacom. Zásluhu na tom má seriál od spoločnosti HBO, ktorý zožal naozaj veľký úspech a stal sa najlepšie hodnoteným seriálom všetkých čias. Kvôli tragédii, ktorá sa v roku 1986 stala, však netrpeli len ľudia, ale takisto aj zvieratá a všetky iné živé organizmy. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Práve vďaka seriálu, a presnejšie epizóde číslo štyri, má divák možnosť sledovať sovietskych vojakov, ktorí cestujú späť do mesta Pripiať. Ich úlohou je zabiť všetkých psov, ktorých zanechali rodiny pri odchode z mesta, v snahe zabrániť im v kontaminácii ďalších zvierat.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Clean Futures Fund (@cleanfuturesfund),

Táto epizóda tak určite zasiahla mnohých milovníkov zvierat, ktorí o tom ani netušili. Dobrou a najmä zaujímavou správou je však to, že mnohí ľudia sa zvieratám v Černobyle snažia neustále pomáhať.

Psom z tejto lokality pomáha aj americká humanitárna organizácia, The Clean Futures Fund (CFF), ktorá sa snaží nájsť im rovno aj domovy. Najnovšie navštívili členovia organizácie Černobyľ pred pár dňami, 3. júna, v spolupráci so SPCA International. Psy, ktoré zachránili, liečia proti chorobe ožiarením, očkujú ich proti besnote a ošetria tak, aby boli úplne zdravé. Organizácia dúfa, že psy, ktoré prežili, si nájdu domov a milujúcu rodinu.

Spoluzakladateľ CFF, Lucas Hixson, sa ešte minulý rok pre Vice vyjadril: „Najväčšia pozornosť by sa mala venovať skutočnosti, že tieto psy nemali žiadnu skutočnú socializáciu pred príchodom do nášho záchranného útulku. Nerozumejú tomu, čo sú hračky alebo hry. Jediné veci, s ktorými sa radi hrajú sú palice alebo niečo na jedenie.“ 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Clean Futures Fund (@cleanfuturesfund),

„Vyvinuli sme špeciálny tréningový program pre šteniatka, ktoré sú v útulku na adopciu. Pravdou však je, že potrebujú o niečo viac lásky a starostlivosti na to, aby žili svoj život naplno,“ dodáva Hixson.

Pre mnohých je vôbec prekvapením, že v tejto zóne zvieratá prežili. Niektoré z nich sa dokonca museli skrížiť s vlkmi na to, aby prežili. Ľudia, ktorí Černobyľ navštevujú, sú vždy varovaní, aby sa zvierat nechytali a nevenovali im nejakú pozornosť z dôvodu rádioaktívnej kontaminácie. Humanitárna organizácia CFF sa však o všetky zvieratá dôkladne postará, vyšetrí ich a dúfa, že si tieto psy nájdu domov plný lásky s ľuďmi, ktorí sú ochotní dať im svoj čas a starostlivosť, ktorú si zaslúžia.

Ak chcete organizáciu podporiť, môžete tak urobiť na jej stránke.

unilad.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články