Foto: MovieStillsDB

Ak ste o kvalitách tejto herečky pochybovali, teraz vás presvedčíme o opaku.

Meno Kristen Stewart si väčšina ľudí spája najmä s postavou z upírskej Twilight ságy, kde stvárnila Bellu Swan. Skutočnosť je však taká, že ide celkovo o jednu z najhorších postáv, v akých sme ju mohli vidieť. Tieto filmy vám dokážu, že ide o naozaj talentovanú herečku a určite by ste si ich nemali nechať ujsť. 

Herečka Kristen Stewart sa preslávila najmä vďaka filmu Súmrak a jeho pokračovaniam. Okrem toho si však zahrala v množstve ďalších filmov, ktoré možno nezožali taký komerčný úspech, no niesli väčšie posolstvo a ukázali, že Stewart nie je hocijaká herečka. Neraz sa objavila po boku svetových hviezd či vo filmoch, ktoré vznikli pod taktovkou uznávaných režisérov. Ako napríklad David Fincher či Woody Allen. Zabudnite teda na drámu Twilight a vychutnajte si kvalitné filmy, v ktorých Kristen Stewart hviezdila a využila svoj potenciál naplno.

Úkryt/ Panic Room (2002)

ČSFD – 77%

IMDb – 6,8/10

Režisérska hviezda David Fincher sa do sveta zapísal predovšetkým svojimi nenapodobiteľnými thrilermi, ako Sedem, Hra, Klub bitkárov či Stratené dievča. Práve v jeho filme Úkryt začínala mladá Kristen Stewart. A rovno po boku Jodie Foster, kde stvárnila jej filmovú dcéru. Meg a Sarah sa nasťahujú do nového domu, kde nájdu záhadnú miestnosť, ktorá sa stane terčom gangstrov. Rozpúta sa medzi nimi hra o prežitie. Stewart mala počas natáčania iba 12 rokov a to sa prejavilo aj na jej výške. Kým sa blížil koniec natáčania, prerástla samotnú Jodie Foster.

The Cake Eaters (2007)

ČSFD – 75%

IMDb – 6,4/10

Film nám ukazuje život dvoch rodín, ktoré sa musia vysporadúvať s ťažkým osudom. Ich osudy sú navyše navzájom prepojené vďaka Georgii (Kristen Stewart) a Beaglimu, ktorý sa do dievčaťa zamiloval. Georgia však trpí chorobou nazývanou Friedreichova ataxia, ktorá zapríčiňuje zhoršenú koordináciu, problémy s rovnováhou a rovnako aj poruchy reči. Stewart už tu svojím hereckým výkonom dokázala, že má naozaj talent a ani vážne úlohy jej nerobia problém. Svedčí o tom aj fakt, že pri natáčaní s režisérkou Mary Masterson spolupracovali dve sestry, ktoré týmto dedičným ochorením v skutočnosti trpia. Jedna z nich prezradila, že si na začiatku myslela, že Kristen naozaj týmto ochorením trpí.

Cutlass (2007)

ČSFD – 76%

IMDb – 7,6/10

Herečka Kate Hudson sa rozhodla režírovať krátkometrážny film, ktorý nám približuje momenty vo vzťahu rodičia — deti. A aké je dôležité ani v dospelosti nezabúdať na to, aké to bolo byť dieťaťom. Kristen Stewart si tu zahrala jednu z hlavných úloh po boku Dakoty Fanning. Herečky následne spolupracovali aj v dvoch častiach Twilight ságy a to Nov a Zatmenie, či filme The Runaways.

The Yellow Handkerchief (2008)

ČSFD – 76%

IMDb – 6,8/10

Predtým, ako si Kristen Stewart zahrala hlavnú úlohu vo filme Na ceste, vyskúšala si atmosféru natáčania road movie vo filme The Yellow Handkerchief. Trojica ľudí sa vyberie nezávisle od seba na cestu po Louisiane. Avšak spája ich náročná životná situácia, z ktorej vyrážajú a cesta, ktorá ich napokon zmení.

Svet podľa Mallory/ Welcome to the Rileys (2010)

ČSFD – 72%

IMDb – 7,0/10

Keď majiteľ striptízového baru uvidel Kristen Stewart tancovať, hneď jej ponúkol hlavnú úlohu vo filme od syna režiséra Ridleyho Scotta, Jakea Scotta. Problémom však bolo, že mala iba 16 rokov, tak natáčanie muselo dva roky počkať, kým bude herečka plnoletá. Na svoju rolu sa však poctivo pripravovala a ako môžeme vo výsledku vidieť, obsadiť práve ju bolo naozaj správne rozhodnutie.

The Runaways (2010)

ČSFD – 73%

IMDb – 6,6/10

Film nám približuje život a fungovanie vôbec prvej dievčenskej kapely, ktorá existovala, The Runaways. Americká rocková kapela pôsobila v 70. rokoch a vydala spolu dva albumy. Kristen Stewart v snímke stvárnila jej frontmanku, Joan Jett. Film nám ukazuje spory, obrovský úspech, ktorý žiadna z nich neočakávala a rozpad kvôli konfliktom, ktoré nedokázali medzi sebou vyriešiť. Spolu s Kristen sa tu znova objavila ďalšia mladá hviezda, Dakota Fanning.

Na ceste/ On the Road (2012)

ČSFD – 60%

IMDb – 6,1/10

Filmová adaptácia autobiografického románu beatnika Jacka Kerouaca, Na ceste, nás vtiahne do kúzelnej atmosféry odohrávajúcej sa na ceste po USA. Jednu z hlavných úloh stvárnila práve Kristen Stewart. Príbeh, ktorý je dnes už klasikou, inšpiroval množstvo ľudí vo svojej dobe a inšpiruje aj dnes. Ak ste milovníkom road movie či beatnického života, tento film je pre vás priam povinnosťou. Rovnako ako kniha Hľadanie strateného času od Marcela Prousta.

Still Alice (2014)

ČSFD – 79%

IMDb – 7,5/10

Julianne Moore a Kristen Stewart v silnej rodinnej dráme ukazujú život rodiny, ktorý naruší vážna choroba matky. O tom, aký je náročný život s Alzheimerovou chorobou, napriek ktorej však stále chcete žiť naplno a byť tu pre svojich blízkych. Kristen Stewart už pri natáčaní tejto snímky mala pevnú fanúšikovskú základňu, ktorá sa rozhodla na počesť herečky ako narodeninový dar vytvoriť zbierku na výskum liečby Alzheimerovej choroby.

Personal Shopper (2016)

ČSFD – 57%

IMDb – 6,1/10

Maureen (Kristen Stewart) zmení život náhla smrť jej brata. Živí sa ako osobná nákupkyňa oblečenia pre jednu dôležitú osobu. Okrem toho sa však snaží spojiť so svojím bratom, prostredníctvom opusteného domu. Stewart tu dokázala, že je naozaj skvelou herečkou a nemá problém stvárniť naozaj žiadnu postavu. Režisér drámy, popretkávanej mysterióznymi momentami, Olivier Assayas získal na festivale v Cannes cenu za Najlepšiu réžiu.

Café Society (2016)

ČSFD – 63%

IMDb – 6,6/10

Ikona Woody Allen si tiež vybral do hlavnej role práve Kristen Stewart. Café Society nás prenáša do New Yorku a nočného klubu, v ktorom sa Bobby (Jesse Eisenberg) snaží vysporiadať s rozchodom s Vonnie (Kristen Stewart). Stretáva Veroniku (Blake Lively), s ktorou sa mu podarí dať svoj život opäť dohromady. Založia si spolu rodinu, no v tom do jeho života opäť prichádza Vonnie a všetko sa razom mení. Café Society je odkaz na smotánku, ktorá sa v 19. storočí schádzala v Paríži, Londýne či New Yorku. Následne sa od nich odvodili bohémi a kaviarenskí povaľači.

en.wikipedia.org
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )