Foto: TASR - Martin Baumann

Dušan Dědeček chce ísť na slobodu.

2. októbra v noci narazilo auto s opitým vodičom do zastávky mestskej hromadnej dopravy. Kvôli tejto udalosti v ten deň vyhaslo až 5 životov. Išlo pritom o mladých ľudí, ktorí ešte mali celý život pred sebou. Za volantom sedel športový funkcionár Dušan Dědeček, ktorý bol pod vplyvom alkoholu. Od udalosti neprešli ešte ani 4 mesiace, a muž už volá po slobode. 

Portál TV Noviny informuje, že Dušan Dědeček chce ísť na slobodu – a to napriek tomu, že v osudný deň mal v krvi viac ako 2 promile alkoholu a v momente prudkého nárazu ukazoval tachometer jeho vozidla rýchlosť 130 km/h.

Foto: TASR – Pavol Zachar

Dědeček podal žiadosť o prepustenie

Ako informuje portál TV Noviny, Dědeček podal pred niekoľkými dňami žiadosť o prepustenie. Prokurátor ju ale zmietol zo stola, preto teraz poputuje na okresný súd. Portálu to potvrdil aj prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave Juraj Chylo. Ten dodal, že presný termín výsluchu zatiaľ známy nie je.

Juraj Chylo ďalej informoval, že prípad je ešte stále prešetrovaný. Aktuálne majú prebiehať výsluchy svedkov, znalecké dokazovania, skúmanie spôsobu jazdy i skúmanie správania sa všetkých účastníkov cestnej premávky.

Uložiť článok

Najnovšie články