Foto: Profimedia

Reštaurácia sľubuje zážitok, aký nezažijete nikde inde.

Mnoho ľudí si cestovanie spája okrem iného aj s dobrým jedlom. Niekto chce ochutnať všetko domáce, čo miestna krajina ponúka, hoc aj z pouličného stánku. Iní si potrpia na luxus a ten ponúka aj najdrahšia reštaurácia na svete — Sublimotion.

Článok pokračuje pod videom ↓

Sľubuje jedinečný zážitok

Ako informuje web Matador Network, Sublimotion, najdrahšiu reštauráciu na svete nájdete na Ibize, v budove hotela Hard Rock. Reštaurácia ponúka 20-chodové degustačné menu, ktoré trvá približne tri hodiny. K dispozícii je len 12 miest, každé v cene 2 380 dolárov na osobu (niečo málo vyše 2 200 eur). Ide o exkluzívny a inovatívny kulinársky zážitok, ktorý okrem chutí údajne jedinečným spôsobom integruje zvukové a vizuálne prvky.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Matador Network (@matadornetwork)

Koncept Sublimotion vytvoril Paco Roncero a o realizáciu jednej večere sa stará 25 ľudí. Kulinársky zážitok dopĺňajú rôzne projekcie a laserové prvky. V určitých momentoch večere zážitok dokonca dopĺňa virtuálna realita, pričom každý hosť dostane headset.

Nie všetci sú nadšení

Dôležitou súčasťou každej večere sú emócie a každá z nich má inú tematiku, môžete sa napríklad na moment preniesť do hlbín oceánu, alebo sa stať súčasťou kabaretu z minulého storočia. Pri rezervácii večere dostanú hostia jedlú vstupenku a prísľub, že to, čo zažijú, môže na vlastnej koži pocítiť len hŕstka vyvolených.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sublimotion Ibiza (@sublimotionibiza)

Na TripAdvisore má v súčasnosti reštaurácia 4,5 hviezdičky z 5. Niektorí hodnotitelia píšu, že nie je možné slovami popísať zážitok, aký Sublimotion poskytuje. Je to vraj niečo, čo si budú pamätať do konca života.

Samozrejme, medzi komentujúcimi sa objavili aj nespokojní ľudia, ktorí konceptu príliš na chuť neprišli. Jeden z nich píše, že je zvykom normálne sa najesť z jedného taniera. Sublimotion však ľudí vyhladuje a ešte ich aj pripraví o úspory. Dodáva, že radšej zaplatí menej ako 8 dolárov za poriadnu porciu mäsa, ako takmer 2 400 dolárov za pár muších nôh. Ďalší poukazujú na to, že niektoré z jedál určite neboli až také náročné na prípravu a za takú cenu toho očakávali jednoducho viac.

Uložiť článok

Najnovšie články