facebook/Trevor Chapman

Takmer rozprávkový príbeh muža, ktorý za tri mesiace zarobil milión dolárov, možno nakopne aj vás.

Klasické príbehy o obyčajných ľuďoch, ktorí vďaka jedinečnej myšlienke dokázali zarobiť milióny, je na internete nespočetne veľa. Jeden sa z nich je však v niečom iný – Trevor Chapman dokázal zarobiť 1 milión dolárov len za 3 mesiace.

Pred 13 rokmi to bol len chudobný študent vysokej školy, ktorý pracoval ako domový predajca. Nakoniec si založil vlastnú firmu a predával solárne panely. Po dvoch rokoch si však uvedomil, že niečo tomu chýba. „Dostal som sa do bodu, kedy som si povedal – mám po tridsiatke, naozaj chcem čakať až kým odídu deti z domu, aby som začal žiť život, aký som si predstavoval?“ spomína Chapman.

Geplaatst door J. Trevor Chapman op maandag 25 april 2016

Jeho odpoveď bola impulzom na to, aby niečo začal robiť inak. K zmene mu pomohol aj citát amerického investora Warrena Buffetta: „Ak nenájdete spôsob, ako zarobiť peniaze kým spíte, budete pracovať až do smrti.“ Vtedy rozmýšľal, že najlepší spôsob, ako získať ďalší pasívny príjem, je pomocou online obchodu.

Investoval len 200 dolárov na spustenie stránky LDSman.com – je to online obchod, kde predáva rôzne druhy produktov dovezených z Číny (nohavice, zubné pasty s uhlím, nafukovacie kreslá, fidget spinnery a mnohé ďalšie). Doména ho stála 2,99 dolárov na rok, účet na stránke Shopify ho vyšiel na 14 dolárov. Najdrahšou položkou boli reklamy na sociálnej sieti Facebook, tie ho vyšli až na 100 dolárov za deň.

Emerald lake, Timpanogos. June 2016.

Geplaatst door J. Trevor Chapman op maandag 12 september 2016

Hneď v prvý deň prišiel o peniaze, pretože sa zameral na predaj vecí, ktoré nikoho nezaujímali – napríklad mormonské umelecké diela. Vtedy si uvedomil, že na to išiel zle a musí predávať to, čo ľudí práve zaujíma, čo práve letí.

Skontaktoval sa čínskymi predajcami na stránkach ako Alibaba a Aliexpress a produkty od nich nakupoval za zlomok ceny, za ktoré ich predával. Produkt za 4,99 dolárov tak pokojne predal aj za 59,99 dolárov, čo mu prinieslo obrovské zisky. Vďaka tomu bol už druhý deň v zisku a po dvoch týždňoch dokázal zarobiť 10-tisíc dolárov.

Geplaatst door J. Trevor Chapman op zondag 8 februari 2015

V jeho firme predávajúcej solárne panely trávil 12 hodín denne. Do troch mesiacov ju vymenil za prácu na svojej stránke, ktorá mu zaberá len hodinu týždenne. Najzaujímavejšie na tom je to, že len za 92 dní dokázal na predaji zarobiť milión dolárov.

Geplaatst door J. Trevor Chapman op zaterdag 7 mei 2016

Práve to ho presvedčilo, že online obchodovanie je najlepší spôsob pre každého, ako skrátiť čas strávený v práci a zároveň zarobiť dostatok peňazí na život. To podľa neho platí pre každého – aj pre neskúsených ľudí, rovnako ako bol aj Chapman na začiatku.

Toto leto strávim s rodinou tri mesiace na cestách. Je to niečo, čo som chcel skúsiť vždy, no nemohol som, kým som sa neustále naháňal za každým zarobeným dolárom,“ tvrdí.

Pozri aj: Zarobil 69 miliónov no zbytok života strávi vo väzení. Na deep webe prevádzkoval obchod s drogami a nájomné vraždy, tomu je však už koniec

cnbc.com
Príbehy
0
Komentovať (0)