Foto: Pexels/Archív TASR (AP Photo/Marcio Jose Sanchez)

Čo by ste robili rok bez mobilu?

Mnohí už len pri predstave toho, že by sa mali vzdať svojho smartfónu čo i len na deň, upadajú do mdlôb. Bez virtuálneho sveta, s ktorým nás spája predovšetkým náš mobilný telefón, si už svoj každodenný život ani len nevieme predstaviť. Spoločnosť Vitamin Water si však veľmi dobre uvedomuje, kam speje táto naša závislosť na mobile. Preto vymyslela súťaž, ktorá vo svete skutočne nemá obdoby.

Firma Vitamin Water ponúka víťazovi súťaže, ktorá trvá do 8. januára 2019 finančnú odmenu vo výške 100-tisíc dolárov (88 497 €). Zúčastniť sa jej môže (takmer) každý, stačí splniť len pár jednoduchých pravidiel. Kľúčové je pevné rozhodnutie dokázať sa vzdať na rok svojho smartfónu.

Finančná odmena, ktorá rozhodne stojí za to

Photo by Jakub Gorajek on Unsplash

Vitamin Water, značka ochutených vitamínových nápojov, ktorá patrí spoločnosti Coca-Cola company, vyhlásila súťaž, ktorú môžete nájsť pod označením #NoPhoneForAYear. Ako hovorí samotný názov, princípom je po celých 365 dní v roku, ani sa len nedotknúť svojho smartfónu. Pravidlá sú však viac ako zhovievavé. Miesto smartfónu dostanete do rúk legendárnu Nokiu 3310, ba dokonca budete môcť používať počítač či notebook, aby ste ostali spojení s virtuálnym svetom. To je viac ako priaznivé.

Nanešťastie pre nás sa do súťaže o kráľovskú finančnú odmenu môžu zapojiť len obyvatelia USA. Ich úlohou je označiť svoje príspevky s fotografiou na Instagrame či Twitteri hashtagmi #NoPhoneForaYear a #Contest, v ktorých budú musieť zaujať spoločnosť, aby si vybrala práve ich. Originalite sa medze nekladú, pričom každý sa môže zapojiť až 4-krát. Je dôležité uplatniť svoju kreativitu. Čo by ste robili s časom, ktorý strávite bez mobilu? Viazanie ikebán, háčkovanie, drotárstvo či učenie cudzieho jazyka? Aj to je niečo, čím by ste mohli zaujať nemilosrdnú porotu.

Po polroku detektor lži

pixabay.com

Presne v polovici súťaže pôjde nádejný výherca rozprávkovej sumy na detektor lži, aby ukázal, že nepodvádzal a skutočne ostal odstrihnutý od smartfónu. Za zmienku stojí aj to, že sa nebudete môcť ani len fyzicky dotknúť cudzieho smartfónu. Keď zákaz, tak absolútny. To, či nepodvádzate, overí detektor lži. Ak prejdete detektorom lži, môžete pokračovať v súťaži ďalej.

Ak nevydržíte bez smartfónu ani 6 mesiacov, nedostanete nič. Ak vydržíte aspoň polroka „nescrollovať,“ čaká vás 10-tisíc dolárov (8852 €). No bola by to škoda nevydržať do konca. Tá suma a rok bez neustáleho kontrolovania mobilu, rozhodne stojí za to.

Aj keď je súťaž určená pre amerických občanov, možno by stálo za to predsa len sa pokúsiť do nej zapojiť. Stačí skutočne originálny post, ktorý snáď presvedčí porotu.

refresher.skcnet.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy