foto: Unsplash

Jej názov znie Orange Telefón a na trh ju prináša rovnomenný operátor.

Ak nemáte radi momenty, kedy vám volá neznáme číslo, táto aplikácia vám môže zachrániť mnoho stresových momentov. Pre niektorých ľudí sú telefonáty z neznámych čísel na dennom poriadku. Často ide o teleshopping alebo rôzne agentúry. Teda v stručnosti, nežiadúce telefonáty, ktorých pôvodne nemáte šancu rozpoznať.

Vďaka tejto appka sa však hra obracia v prospech užívateľa. Aplikáciu si môže zadovážiť ktokoľvek. Aj keď máte iného operátora, stále ju môžete využívať zdarma. Pokiaľ je však vašim operátorom distribútor tejto aplikácie, teda Orange, máte možnosť rozpoznania prémiového čísla. Teda takého, ktorí si sa využitie účtuje poplatky navyše. Prémiové čísla sa využívajú na zisk, preto vám zvyčajne nechajú iba neprijatý hovor.

Aplikácia pritom funguje na svojej vlastnej komunite. Ľudia do nej ukladajú nežiadúce čísla a tak je táto poznámka dostupná všetkým užívateľom. Okrem hlavnej funkcie aplikácie je tu aj ďalšia. Všetky núdzové čísla tu máte pokope a stačí si len zvoliť, aký typ pohotovosti chcete kontaktovať. A to bez ohľadu na to, v akej krajine sa nachádzate. Toto príde vhod práve pri cestovaní.

Orange
Orange

Šikovná služba je dostupná na Google Play, no operátor uvádza, že by mohla byť čoskoro sprístupnená aj pre iPhony. Jej fungovanie zatiaľ prebieha hladko i keď niektorí užívatelia sa posťažovali, že nefunguje pokiaľ vlastníte smartfón s duálnom simkartou. Veríme však, že tento detail bude čoskoro vyriešený, keďže ide skutočne o revolučný spôsob, akým môžeme chrániť svoj čas, súkromie a dokonca aj peňaženku.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy