Foto: Profimedia

Celý incident zachytili telové kamery policajtov.

Austrálska dôchodkyňa Clare Nowlandová (95) v noci na stredu zomrela, týždeň po tom, čo ju v priestoroch jej opatrovateľského domova neďaleko Sydney taserom spacifikoval policajt. TASR informuje podľa tlačových agentúr AFP a AP.

Niekoľko hodín pred jej úmrtím bol v súvislosti s incidentom 33-ročný policajt obvinený z bezohľadného spôsobenia ťažkého ublíženia na zdraví a z násilného trestného činu ublíženia na zdraví. Policajta dočasne postavili mimo služby so zachovaním platu. Pred súd sa postaví 5. júla.

Nowlandová bola po zásahu elektrickou omračujúcou zbraňou 17. mája v kritickom stave v nemocnici.

„S veľkým smútkom potvrdzujeme úmrtie 95-ročnej Clare Nowlandovej počas noci v (meste) Cooma,“ uviedla vo vyhlásení polícia austrálskeho štátu Nový Južný Wales. Skonala „pokojne“ v nemocnici, obklopená rodinou a svojimi milovanými, dodala polícia.

Dôchodkyňa spadla a udrela si hlavu

Jeden z privolaných policajtov v zariadení opatrovateľskej služby Yallambee Lodge neďaleko Sydney spacifikoval taserom 95-ročnú dôchodkyňu, ktorá sa k nim za pomoci chodúľky pomaly približovala s nožom v ruke. Opatrovatelia a policajti ju niekoľko minút vyzývali, aby nôž pustila. Keďže ich neuposlúchla, jeden z policajtov proti nej použil taser. Dôchodkyňa následne podľa polície spadla a udrela si hlavu.

Miestne médiá uviedli, že Nolanová trpela demenciou. Celý incident zachytili telové kamery policajtov. Pre prebiehajúce vyšetrovanie však nemohli byť zverejnené.

Nowlandová bola prastarou mamou – mala 24 vnúčat a 31 pravnúčat.

Najnovšie články