Ilustračná foto: Unsplash

Posledný rok bol pre množstvo módnych domov na Slovensku likvidačný.

Spoločnosť Tally Weijl fungovala na slovenskom trhu od roku 2008, no pandémia covidu ju poslala do kolien. V podobných problémoch sa ocitli tiež známe značky ako Orsay či Dedoles. Ako uvádzajú Hospodárske noviny, po niekoľkých neúspešných rokoch podala spoločnosť koncom januára návrh na vyhlásenie insolvenčného konania. Po troch mesiacoch vyriekol Okresný súd v Bratislave finálny verdikt.

Reťazec ide do konkurzu

Súd vyhlasuje konkurz na majetok dlžníka: Tally Weijl Retail Slovakia s. r. o.,“ citujú Hospodárske noviny rozhodnutie v Registri úpadcov. Tržby spoločnosti v minulosti dosahovali milióny eur, no v poslednom období výrazne klesli. Z nepriaznivej situácie sa tak predajca vzhľadom na najnovšie správy nedostane. Štastnejší príbeh má napríklad značka Dedoles, ktorá je v súčasnosti v reštrukturalizácii a z „čierneho“ obdobia sa pomaly spamätáva.

Na covid doplatil aj Tommy Hilfiger

Ako sme nedávno uviedli, svoje brány zatvorila v troch nákupných centrách aj značka Tommy Hilfiger. Malo by ísť o bratislavské predajne Aupark a Vivo, ako aj o nitrianske obchodné centrum Mlyny. Oblečenie Tommy Hilfiger na Slovensku distibuuje predovšetkým spoločnosť Denim, ktorá okrem iného počas pandémie žalovala štát a žiadala odškodnenie. Vplyvom nepriaznivých faktorov sa v novom roku firma rozhodla, že začne s optimalizáciou siete obchodov.

Uložiť článok

Najnovšie články