Reprofoto: Youtube.com (Reset.)

Je však priskoro na radosť zo spravodlivosti.

Youtuber menom Kanghua Ren, ktorý mal v čase svoju činu (2017) len 19 rokov, bol odsúdený v Barcelone na 15 mesiacov väzenia a tiež na zaplatenie odškodného v hodnote 20-tisíc € obeti svojho krutého žartu. Podľa New York Times sú však v Španielsku tresty pod dva roky za mrežami udelené prvýkrát často odpúšťané a tak zrejme Kanghua Ren celu ani neuvidí.

Súd však Youtuberovi zároveň nariadil suspendovať svoj YouTube kanál s názvom ReSet aj ostatné sociálne siete na dobu piatich rokov. Keď v roku 2017, 19-ročný YouTuber vytvoril video, v ktorom bezdomovcovi daroval sušienky Oreo naplnené zubnou pastou, povedal, že možno zašiel ďaleko, no muž si aspoň vyčistil zuby. “Myslím, že si ich nečistil odkedy sa stal chudobným,” povedal Ren v kontroverznom videu.

Krutý žart, žiadna ľútosť

Dnes už vymazané video mu na kanáli s 1 miliónom odberateľov zarobilo niečo vyše 2 tisíc eur. Bezdomovec údajne vyvrátil sušienky do piatich minút odkedy ich zjedol. YouTuber sa ho následne snažil odškodniť úplatkom v hodnote 300 eur, aby sa celá situácia ututlala, no nestalo sa tak. Ren pred súdom povedal, že robí šou a jeho publikum má rado morbídny obsah. Tento argument však súd v Barcelone odmietol akceptovať.

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )