Fotené Huawei Mate 20 Pro, Interez.sk

Minulý týždeň sme boli v Londýne na predstavení nového Huawei Mate 20 Pro.

Pri tejto príležitosti sme sa mali možnosť stretnúť aj so sympatickým Atim, ktorý je známy hlavne v Česku a len na Youtube ho sleduje takmer pol milióna ľudí.

Poznámka redakcie: Odpovede Atiho boli mierne parafrázované a preložené do slovenčiny

V Česku si veľmi známy a iba na Youtube ťa sleduje viac ako 400-tisíc ľudí . Ako je to so slovenským publikom? Koľko Slovákov ťa sleduje?

Nie je ich toľko ako Čechov, čo ma mrzí, pretože Slováci sú úplne super. Mám rád či už slovenských tvorcov alebo divákov. Sú to veľmi príjemní ľudia a tá štatistika je približne taká, že asi 12 percent ľudí tvorí slovenské publikum.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Martin Malý (@atishows),

Mohol by si sa predstaviť pre tých, ktorí ťa nepoznajú?

Moje meno je Martin Malý a vystupujem pod prezývkou Ati. Tvorím projekt AtiShow, ktorý nájdete na Youtube či na Instagrame. Moja tvorba sa točí okolo môjho života. Preto si ho snažím robiť čo najzaujímavejší, resp. čo najzaujímavejší pre moje publikum.

V AtiShow môžete vidieť všetko, čo ma zaujíma, čo vo mne vyvoláva emócie. Vždy sa na to snažím pozrieť z neutrálneho pohľadu a zapojiť tak nejaký môj subjektívny pohľad a vytvoriť video, aby sa ľudia mohli zamyslieť nad danou témou. Nesnažím sa ľuďom vnucovať môj názor, no skôr sa snažím vyvolať diskusiu.

Ako dlho si už na Youtube scéne?

Viac ako 8 rokov. O Youtube som sa zaujímal už od roku 2007, no sám som začal tvoriť až v roku 2010. Páčilo sa mi to, tak som si povedal, že to skúsim tiež. Vytvoril som nejaké videá, dal som tomu formu a snažil som sa ich nejakým spôsobom dostať medzi verejnosť. To sa mi rok a pol veľmi nedarilo a až niekedy v roku 2012 ma objavilo pár ľudí, ktorí ma začali šíriť ďalej medzi svojich kamarátov. Od roku 2012 to neustále rastie.

V poslednej dobe sa veľa diskutovalo o Jirkovi Královi, ktorý pri príležitosti milióna odberov ukončil svoje pôsobenie na tejto scéne. Možno to bolo aj kvôli pocitu vyhorenia. Ako podobné situácie zvládaš ty? Zažil si už aj ty niekedy podobný pocit, keď si mal chuť so všetkým skončiť?

Každý má svoje zlé chvíľky, keď nemá na nič náladu a nechce sa mu nič robiť. Preto si myslím, že takéto obdobie je najlepšie prečkať, dať si pauzu, oddýchnuť si, vyčistiť si hlavu, a potom sa do toho pustiť znovu.

U mňa takýto moment nastal približne pred tromi rokmi, keď som si sadol, pozrel som sa na svoju tvorbu a povedal som si: „Čo to vlastne tvorím? Takto sa prezentujem verejne?“ Uvedomil som si, že keby moje videá niekto pustil na námestí, tak by som sa za to hanbil.

Tak som si povedal stop, idem to robiť inak. Chcem tvoriť iný obsah. A tak som vo svojich videách prestal vystupovať ako nejaká preafektovaná postavička, ktorá baví ľudí, ale začal som vystupovať sám za seba a prestal som točiť nútene vtipné videá. Začal som sa snažiť prostredníctvom videí predávať ľuďom nejakú informáciu.

Bál som sa, že ma ľudia prestanú sledovať, ale skôr opak bol pravdou a v tom období sa to ľudom veľmi zapáčilo a možno si ma zafixovali vďaka novej tvorbe a dnes ma vnímajú ako toho človeka, ktorý im prináša niečo trošku iné, ako poznáte z toho západného mainstreamu, kde sa snažia byť ľudia strašne vtipní.

Ako vyzerá podľa teba kľúč k úspechu?

Je to aj o náhode, keď ste v správnej chvíli so správnou vecou na správnom mieste. Trpezlivosť je tiež dôležitá. Vydržať a nevzdať sa toho hneď. Človek sa musí tomu venovať a snažiť sa ísť tomu nejakým spôsobom naproti, zaujímať sa o to a ono sa to buď podarí, alebo nie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Martin Malý (@atishows),

Treba sa jednoducho rozvíjať v tom, čo daného človeka baví.

Čo ťa robí šťastným?

Priateľka. Sloboda. V tom zmysle že som pánom svojho času a môžem robiť to, čo ma baví. Keby mi niekto organizoval môj život, môj čas, tak by som asi nebol taký šťastný, ako teraz, keď si môžem sám povedať, čo chcem robiť a akým smerom sa vydať. Je úžasné sa každé ráno zobudiť s pocitom, že sa môžem posunúť dopredu v smere, ktorý ma baví.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Martin Malý (@atishows),

Ďakujeme spoločnosti Huawei, že sme mohli vyspovedať Atiho. Ak by ste si chceli pozrieť viac z Atiho tvorby, určite si pozrite jeho AtiShow, či sledujte jeho tvorbu na Instagrame.

Uložiť článok

Najnovšie články