Foto: Facebook (Mad Mike Hughes)

Tvrdí však, že poletí aj tak.

Tvrdenie, že Zem je plochá doska sa v poslednej dobe rozšírilo v priam neúnosnej miere. Prečo je tomu tak? Ktovie, možno preto, že ho spopularizovala slovenská speváčka, keď sa o ňom rozhovorila talk show. Slovensko však nie je jediné miesto, ktoré je postihnuté touto veľmi nepravdepodobnou teóriou. Vlastne v porovnaní s inými miestami tvoria slovenskí flat-earthari v podstate menšinu. A možno sa cítia ako jedna veľká rodina.

Spomeňte si však ako to skončilo s poslednou rodinou, ktorá sa snažila zmeniť spôsob myslenia celého sveta. Bola to rodina Charlesa Mansona, ktorý sám seba považoval za novodobého spasiteľa a chcel rozpútať rasovú vojnu. Samozrejme nikoho neobviňujeme, len upozorňujeme na fakt, že mätúce informácie a ovplyvňovanie druhých klamstvami vedia narobiť v spoločnosti veľa neporiadku.

Posted by Mad Mike Hughes on Mittwoch, 30. August 2017

V každom prípade, aj keď znie táto teória veľmi pochybne a nevieme čo od nej môžeme očakávať, raz za čas prinesú jej vyznávači aj celkom vtipný príbeh. Pekným príkladom je situácia, keď sa na pláži na Novom Zélande objavila tabuľa, ktorá upozorňovala na to, že morská hladina tvorí líniu a nie krivku, čo mal byť priamy dôkaz plochosti Zeme. Alebo nedávny počin Američana menom Mike Hughes, ktorý sa chcel odpáliť do vesmíru v podomácky vyrobenej rakete.

Hughes, ktorý sám seba prezýva ako Mad Mike, chcel spraviť službu verejnosti a všetkým dokázať, že Zem je plochá. Vo výrobe rakiet nie je žiadny nováčik a dokonca je aj veľmi šikovný. Tvrdí však, že veda je podvod a že v ňu neverí. Konštrukcia vesmírnych rakiet je podľa neho len vzorec a nie veda. Mike mal poletieť do vesmíru minulú sobotu, teda 25. novembra.

Posted by Mad Mike Hughes on Freitag, 7. Februar 2014

Úrad pre správu pôdy však Hughesovi zakázal let ponad kalifornskú púšť a následný vzlet do vesmíru. Ako dôvod úrad uvádza, že akrobatický prelet ponad verejné priestranstvo nie je možný, čo vyplýva aj zo zákona, zatiaľ čo úrad Hughesovi neudelil žiadne špeciálne povolenie. Hughesove plány sa teda prekazili, no on sa nenechal odradiť a svoj let presunul na ďalší dátum, kedy bude štartovať zo súkromného pozemku.

Stále sa to koná, len sa presúvame o tri míle ďalej,“ povedal Hughes pre Washington Post v piatok. „Toto sa stane vždy, keď máte niečo dočinenia s vládnou agentúrou,“ sťažoval sa 61 ročný vodič limuzíny. Podľa dostupných informácii by sa mal let odohrať dnes, zajtra alebo v sobotu. Sme zvedaví, čo z toho vznikne a v každom prípade mu držíme palce aspoň v prežití tohto mimoriadne riskantného kúsku.

Pozri aj: 4 skutočné komunity sveta, ktoré našli domov v podzemí a reálne žijú pod našimi nohami

iflscience.com
Príbehy
0
Komentovať (0)