Foto: Facebook (Mad Mike Hughes)

Mike Hughes je Američan, ktorý sa živí ako šofér limuzíny. Vo voľnom čase verí v plochú Zem a vyrába letuschopnú raketu.

Mike Hughes známy aj ako Mad Mike mal už v minulosti skúsenosti s výrobou rakiet a ich odpaľovaním, čím si zrejme aj vyslúžil svoju prezývku, ktorá v doslovnom preklade znamená Šialený Mike. Tento víkend sa však Mike má odhodlať ku kroku, ktorý by sa mu zrejme snažil vyhovoriť každý človek s racionálnym zmýšľaním. Mike verí v plochú Zem a nie je veľkým fanúšikom vedy. Čo je v skutočnosti škoda, pretože vo výrobe rakiet naozaj nie je najhorší.

Neverím vo vedu,“ hovorí Mike. „Viem ako funguje aerodynamika, dynamika tekutín a ako sa veci pohybujú vo vzduchu. Ale to nie je veda, je to len vzorec. Nevidím rozdiel medzi vedou a fikciou.“ Posledná raketa, ktorú postavil je poháňaná parou a Mikovi sa ju podarilo postaviť len za 20-tisíc dolárov. Vzhľadom k tomu, že hovoríme o rakete, tak to skutočne nie je veľa. Ako odpaľovaciu rampu použil rozobratý karavan.

Posted by Mad Mike Hughes on Montag, 25. September 2017

Tento víkend by mal Mike poletieť vzduchom zhruba 1,6 kilometra cez vzdušný priestor, ktorý sa nachádza nad púšťou Mojave. Mal by dosiahnuť rýchlosť 800 kilometrov za hodinu, a potom sa dostať do vesmíru. Podobný projekt mal Mike už v roku 2014 a v tom čase mu tiažové zrýchlenie a nekvalitné padáky spôsobili vážne zranenia. Na zotavenie mu postačili tri dni a ponaučenie si zrejme nevzal zo svojho vzdušného výletu žiadne.

The rocket is ready

Posted by Mad Mike Hughes on Mittwoch, 15. November 2017

Štart Mikovej rakety si budete môcť pozrieť na Youtube aj na jeho oficiálnej stránke. Nebude však možné ho sledovať naživo z bezpečnostných dôvodov. Jeho udalosť je naplánovaná na sobotu medzi treťou a štvrtou poobedňajšou hodinou miestneho času. V tom čase ho bude čakať sud s viac než 260 litrami vody, ktoré by ho mali vystreliť do vzduchu a pomôcť mu tak „dotknúť sa hviezd“. Dva padáky by ho zas mali bezpečne dostať späť na Zem.

Aj keď znie Mikov nápad veľmi zvláštne, potrhlo, nebezpečne a hlúpo, budeme naňho myslieť a dúfať, že všetko dobre dopadne. Jedno však isté je. A to, že aj pokiaľ Mike tento let prežije, nadšený sa na Zem nevráti, keďže sa na vlastné oči presvedčí, že Zem v skutočnosti plochá nie je. Z výšky 110 kilometrov by mal mať dosť dobrý výhľad na to, aby zistil, ako sa v skutočnosti veci majú.

Pozri aj: Bola by svetovou jednotkou. Takto by to vyzeralo, keby bola Európska únia jedným štátom

iflscience.com
Príbehy
0
Komentovať (0)