Foto: Facebook (Stephen Voss)

Ľudia, ktorí sú presvedčení o tom, že Zem je plochá sa uchýlili k tradičnej technike propagácie - pomocou vývesnej tabule

Áno táto konšpiračná teória je prinajmenšom zvláštna, no musíte uznať, že títo ľudia sa dokážu hájiť viac než dobre. Zrejme je to tým, že konšpirácia plochej Zeme spája snáď všetky najznámejšie konšpirácie, aké kedy internetom kolovali a tak je poistená nepriestrelným množstvom argumentov.

Poraziť ju už snáď môžu len zdravý rozum a logika. Obyvateľ Nového Zélandu, Dr. Stephen Voss zdieľal fotku vytvorenú na pláži neďaleko mesta Dunedin. Na fotke je ceduľa, ktorá tvrdí, že ide o morskú hladinu, nie morskú krivku. Nachádza sa tu aj príklad v podobe detskej kresby a odporúčanie vyhľadať si potrebné informácie. Tabuľa vám dokonca aj oznámi názov videa, autora a ešte vám aj slušne poradí, aby ste sa prebudili. Ale žiaľ toto nie je sen.

Spotted on our walk to Lawyers Head this afternoon, it appears that the flat earth society have infiltrated St Kilda. Funny how they equate doing research with watching YouTube videos!

Posted by Stephen Voss on Freitag, 15. September 2017

Ľudia, ktorí veria v plochú Zem, teda anglicky Flat Earth sú nazývaní ‚Flat-earthers‚. V súčasnosti nie je jasné, kto stojí za umiestením tabule na pláži. Video, na ktoré však tabuľa odkazuje, má obsahovať až 200 dôkazov o tom, že Zem nie je guľatá.

Ide o video knihu, ktorej autorom je Eric Dubay, 34 ročný Američan žijúci v Thajsku. Prezentuje sa tým, že učí jógu a bojové umenie wing chun, zatiaľ čo na plný úväzok „odhaľuje pravdu o Novom svetovom poriadku„. Doktor z Nového Zélandu, Stephen Voss povedal, že nemal tušenia o miestnej skupine flat-eartherov, takže tabuľa preňho bola veľkým prekvapením. „Samozrejme skôr hovoríme o miestnom blázonovi, než o celej skupine. Myslel som si však, že miestni ľudia sú odolnejší voči takýmto nezmyslom.

Pozri aj: Gravitácia neexistuje, Zem ovládajú Jezuiti a Slnko je také isté veľké ako Mesiac. Kontroverzný rozhovor so Slovenkou Michaelou o plochej Zemi vám dá odpoveď na všetky otázky

indy100.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy