Zbierku spustili prostredníctvom portálu ludialudom.sk Zuzana Suchová a Juraj Petrovič

Verejnosť môže prostredníctvom portálu ludialudom.sk podporiť finančným príspevkom rodiny, ktoré v stredu pri tragickej dopravnej nehode v Nitrianskych Hrnčiarovciach prišli o svojich blízkych. Zbierka je určená aj obetiam povodní. Vyhlásili ju Zuzana Suchová a Juraj Petrovič. Doteraz prispelo viac ako 900 ľudí, najvyšší dar bol 1 000 eur.

„Nečakaná tragická udalosť nás mnohých môže dostať aj do existenčných problémov. Preto chceme uľahčiť pozostalým rodinám aspoň s nákladmi na poslednú rozlúčku. Darované peniaze rozdelíme na rovnaké čiastky pre rodiny obetí,“ uviedla na portáli k zbierke Zuzana Suchová.

Pri stredajšej tragickej zrážke autobusu s nákladným autom v Nitrianskych Hrnčiarovciach zahynulo 12 ľudí, ďalších 20 sa zranilo. V autobuse sa viezli prevažne stredoškoláci. Pomoc rodinám už prisľúbili aj viaceré ministerstvá. Na miesto nehody sa okamžite vydali aj premiér Peter Pellegriny a ministri Denisa Saková, Andrea Kalavská, Martina Lubyová, Peter Gajdoš a Árpád Érsek. Záchranné zložky zasahovali na mieste do skorých ranných hodín.

V stredu s povodňami bojovali v okresoch Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad a Gelnica. V Revúcej zahynuli tri ženy, ktoré strhol prúd rozvodnenej rieky Muráň, keď sa snažili zachrániť psov z miestneho útulku. Prvú ženu našli záchranári mŕtvu ešte v stredu večer. Telá zvyšných dvoch žien vo štvrtok.

 

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )