Foto: 20th Century Fox

Prinášame vám trailer na pripravovaný film o legendárnej skupine Queen a jej spevákovi Freddiem Mercurym.

Tento rok sa všetci fanúšikovia skupiny Queen môžu tešiť na návrat ich miláčika aspoň na filmovom plátne. Prinášame vám prvý oficiálny trailer životopisného snímku Bohemian Rhapsody. 

Skupina Queen patrí medzi hudobné legendy, ktoré vám určite nemusíme predstavovať. Bola založená v Londýne, v roku 1970 a za svoje pôsobenie dosiahla taký vrchol, aký sa podarí len málokomu. Dodnes sa považujú za najvýraznejšie osobnosti hudby. To všetko sa im podarilo aj vďaka Freddie Mercurymu, ktorý očaril svet svojim nenapodobiteľným hlasom. Keď Freddie zomrel, tisíce fanúšikov po celom svete smútilo. Spoločnosť 20th Century Fox pripravuje film, ktorý si uctí jeho život a pripomenie nám Freddieho výnimočnosť.

foto: commons.wikimedia.org (Carl Lender)

Na režijnú stoličku si zasadli dvaja známi režiséri. Tvorca X-menov, Bryan Singer a Dexter Fletcher, ktorý sa režisérsky podieľal napríklad na filme Eddie the Eagle o ktorom sme vám už priniesli článok. V úlohe Freddie Mercuryho sa predstaví Remi Malik. Film zachytáva vznik kapely Queen a ich prvé úspechy, až po koncert Live Aid, ktorý sa konal 13. júla 1985. Tento koncert patrí k jednému z najväčších a najvýznamnejších predstavení v histórii rockovej hudby. Konal sa s cieľom získania finančných prostriedkov na pomoc ľudí postihnutých hladomorom v Etiópii. Ďalej sa môžeme tešiť na herecké osobnosti ako Ben Hardy, Gwilym Lee, Joseph Mazzello, Allen Leach alebo Lucy Boyton.

V traileri môžeme počuť najväčšie hity skupiny Queen, ako Another One Bites the Dust, Killer Queen, We Will Rock You a samozrejme, v neposlednom rade Bohemian Rhapsody, ktorá sa po vydaní držala na vrchole rebríčkov až 14 týždňov a stala sa tak tretím najpredávanejším singlom vo Veľkej Británii.

Jeho vizuálna stránka je tiež veľmi pútavá. Príťažlivá kamera prinesie neodolateľnú atmosféru, plnú energie, ktorá na ich koncertoch nikdy nesmela chýbať. Pomedzi tieto zábery sú vsunuté slová, ktoré sľubujú aj priblíženie života samotného frontmana kapely, a to “Jediná výnimočnejšia vec, než ich hudba, je jeho príbeh.” Okrem skvelej hudby nám teda tento film priblíži aj silný a dojímavý príbeh samotného Freddie Mercuryho.

Plánovaná premiéra filmu je 24. októbra vo Veľkej Británii a v USA sa naň môžu diváci tešiť už 1. novembra.

Pozri aj: Freddie Mercury či Amy Winehouse 10+ posledných záberov slávnych osobností, vyfotených tesme pred ich smrťou

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať