Foto: Twitter.com (HistoryInPics/Viralnetics)

Ani tí, ktorých poznal takmer celý svet, nie sú nesmrteľní. Toto sú posledné fotografie z ich života.

Sú to ľudia z mäsa a kostí, i keď sa to na prvý pohľad nemusí tak zdať. Média z obyčajného človeka s neobyčajným darom spravia poloboha. Neraz sa pre ne stáva celebrita len akýsi produkt, z ktorého chcú vytĺcť maximum. A to bez ohľadu na ich vyčerpanie, depresiu, či stratu súkromia. Preto mnoho z nich ukončí svoj život predčasne, pričom neraz si k tomu dopomôžu sami. Dnes sa spoločne pozrieme na posledné fotografie z ich života, ktoré nám ukážu, aká krehká je ľudská bytosť.

Možno aj vy medzi nimi nájdete tých, ktorých ste platonicky milovali. Pripomeňme si ľudí, ktorí po sebe zanechali výraznú stopu.

#1 Robin Williams, 63 (1951-2014)

Happy Birthday to me! A visit from one of my favorite leading ladies, Crystal.

A post shared by therobinwilliams (@therobinwilliams) on

Bol známym komikom, no jeho úsmev bol iba predstieraný, pretože nezvládol svoj boj s depresiou a paranojou. Chybne mu diagnostikovali Parkinsonovu chorobu, ktorou vôbec netrpel. Poslednú fotografiu zverejnil na svoje narodeniny, len 20 dní pred svojou smrťou.

#2 Freddie Mercury, 45 (1946-1991)

Spevák dlhodobo odmietal verejne priznať, že je HIV pozitívny, pretože sa chcel vyhnúť mediálnemu ošiaľu. Nakoniec to však priznal len pár hodín pred smrťou. Na druhý deň podľahol bronchopneumómii, ktorá bola v dôsledku AIDS preňho smrteľná.

#3 Nikola Tesla, 86 (1856- 1943)

Last photo of #nikolatesla 1943 (via reddit)

A post shared by Nikola Tesla (@tesla369) on

Zomrel opustený v newyorskom hoteli. Tento vynálezca, ktorý ovplyvnil svet, odišiel z tohto sveta potichu a osamote. Z jeho práce však čerpáme doteraz.

#4 Chester Bennington, 41 (1976-2017)

 

Aj takúto veselú tvár môže mať depresia. Len pred pár mesiacmi svetom otriasla správa, že sa skvelý spevák skupiny Linkin Park obesil. Po sebe však zanechal nezmazateľnú stopu. Zarážajúce však je, že fotografia vznikla len deň pred samovraždou.

#5 Steve Jobs, 56 (1955 – 2011)

Milovaný i nenávidený zakladateľ Applu zomrel na rakovinu pankreasu v svojom dome v Kalifornii. Zaujímavé sú jeho posledné slová, ktorých význam dodnes otvára priestor na rôzne diskusie. Steve však nechcel, aby po smrti za ním putovali davy obdivovateľov, preto je pochovaný v neoznačenom hrobe.

#6 Jimi Hendrix, 27 (1942-1970)

Kto by nepoznal tohoto gitarového mága? Svojou smrťou sa zapísal do neslávne známeho Klubu 27. Zomrel na predávkovanie a veru, bola ho škoda.

#7 Christopher McCandless, 24 (1968-1992)

Tento dobrodruh skutočne stojí za zmienku. Ak ste ešte nevideli film Into the Wild, určite si ho pozrite. Je inšpirovaný skutočným príbehom Christophera, ktorý sa rozhodol opustiť systém a žiť v divočine. To sa mu však stalo osudným, zomrel na následky otravy a dlhodobého hladovania.

#8 Amy Winehouse, 27 (1983-2011)

Máme tu ďalšiu členku Klubu 27, ktorá taktiež odišla na druhý svet akosi priskoro. Neboli jej cudzie ani drogy, ani alkohol. Viaceré odvykacie pobyty však boli neúspešné, čo pre mladú speváčku malo fatálny dôsledok.

#9 John F. Kennedy, 46 (1917 – 1963)

Tohto amerického prezidenta, ktorý sa snažil zaviesť viaceré reformy, mali mnohí v žalúdku. Možno aj preto jeho život ukončila guľka do hlavy. Pred pár týždňami sa však znova otvorilo vyšetrovanie jeho smrti. Uvidíme, aké výsledky to prinesie.

#10 Leonard Cohen, 86 (1934 – 2016)

Zomrel pokojne, v spánku. Vraví sa, že odchod tohto speváka bol pokojný a my nemáme dôvod o tom pochybovať. Prežil úspešný a plodný život, pričom nevyhľadával škandály. Je dôkazom toho, že sláva môže vyzerať aj inak ako sme zvyknutí.

#11 Bob Marley, 36 (1945 – 1981)

Bob sa na sklonku života zmenil na nepoznanie. Tesne pred smrťou vážil iba 35 kilogramov. Extrémnu podváhu mal na svedomí melanóm, typ rakoviny, ktorému nakoniec podľahol.

Nie sú medzi nami, no i tak každý z nich zanechal po sebe nezmazateľnú stopu.

Pozri aj: Will Smith si perfektne vystrelil zo svojho syna. Vtipne sparodoval jeho klip a tisíce ľudí sa na ňom nevie prestať baviť

boredpanda.com

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )