thegraphicslate.com

Režisér oscarového filmu Cesta do fantázie Hajao Mijazaki oznámil v roku 2013 odchod do filmového dôchodku. Teraz však oznamuje veľkolepý návrat na posledný celovečerný film

Kto by nepoznal najznámejší japonský animovaný celovečerný film Cesta do Fantázie. Oscarový režisér Hajao Mijazaki, ktorý stojí za týmto výborným snímkom, oznámil pred niekoľkými rokmi odchod do dôchodku. Najnovšie správy zo sveta filmov však hovoria o tom, že sa predsa len dočkáme jeho veľkého come-backu. Mijazaki si pre nás pripravil posledné veľké prekvapenie, a to posledný celovečerný film z jeho produkcie. 

Cesta do fantázie. Film, ktorý vás do nej skutočne zavedie. Príbeh o malom dievčatku, ktorá sa snaží zachrániť svojich rodičov v obrovských kúpeľov pre pozemských bohov a kadejaké iné podivné stvorenia, si získal srdcia nielen fanúšikov japonského anime ale aj širokej verejnosti. Režisér Hajao Mijazaki si za tento snímok vyslúžil Oscarovú sošku. Pred niekoľkými rokmi, konkrétne v roku 2013, oznámil svoj koniec a odchod z filmového sveta. Dnes je však už všetko celkom inak.

thedissolve.com
thedissolve.com

Hajao Mijazaki nedávno oznámil svoj veľkolepý návrat. Fanúšikov poteší svojim posledným veľkým celovečerným filmom. Ako dôvod svojho návratu uviedol neúspech jeho posledného krátkeho filmu s názvom Kemushi no Boro. Mijazaki sa na scénu vracia v jasným zámerom. Z krátkometrážneho filmu spraví veľkolepý celovečerný snímok, ktorý jeho fanúšikov opäť posadí do sedadiel.

uproxx.com
uproxx.com

Mijazaki už začal pracovať na transformácii krátkometrážneho filmu na celovečerné dielo. Podľa jeho slov by prípravu mal stihnúť do roku 2020, no najradšej by film do sveta “vypustil” už v roku 2019, teda rok pred konaním Olympijských hier v Tokiu. Samotný Mijazaki bude mať pri premiére svojho posledného filmu už takmer 80 rokov. Štúdio Ghibli Museum, ktoré sa v Japonsku zaoberá animovanými filmami, síce tomuto projektu stále nedalo zelenú, no podľa odborníkov je to len otázka formálneho vyjadrenia. Nový film tvorcu Cesty do fantázie by mal byť totiž ďalším veľkým hitom filmového sveta.

[youtube ByXuk9QqQkk 720 410]

Ste fanúšikom filmu Cesta do fantázie a tešíte sa aj na prípadný nový film režiséra Hajao Mijazakiho? 

interez.sk (Lukáš M.), theverge.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )