Foto: MovieStillsDB

Na obrazovky sa vrátia obľúbení hrdinovia, uvidíme aj pútavé novinky.

Pandémia výrazne zasiahla aj filmový priemysel. Čo sa týka tvorcov seriálov, pocítili to najviac pri nakrúcaniach, ktoré museli neraz rušiť alebo presúvať. Ak však pôjde všetko podľa plánov, v roku 2021 sa môžeme tešiť na pokračovania obľúbených seriálov aj na množstvo príjemných noviniek. 

Pripravili sme zoznam seriálov zo streamovacích služieb, na ktoré sa môžeme tešiť tento rok. Nechýbajú medzi nimi pokračovania Euphorie, Príbehu služobníčky alebo reboot obľúbeného seriálu Gossip Girl či novinka z dielne MCU.

Euphoria – 2. séria

V decembri sme mali možnosť vidieť špeciálnu hodinovú epizódu seriálu. Mnohých divákov prekvapila jej forma, je totiž založená predovšetkým na dialógu Rue s priateľom Alim. Odohráva sa počas Štedrého večera a ich rozhovor je pochmúrny a depresívny. O drogách, Bohu aj stratenej nádeji. Po jej zhliadnutí je nám jasné, že na tom hlavná hrdinka nie je najlepšie.

Začiatkom roka HBO GO plánuje uviesť druhý špeciál, ktorý sa podľa názvu bude sústrediť zas na Jules. Okrem toho sa môžeme tešiť aj na druhú sériu, ktorá by v priebehu roka mala prísť na obrazovky.

Euphoria sa v roku 2019 zapísala medzi najvýraznejšie seriály. Ako sľubuje už samotný špeciál, ktorý môže byť pre divákov aj ťažko stráviteľný, emócie nebudú chýbať ani v jeho pokračovaní. Speváčka a herečka Zendaya získala za stvárnenie hlavnej postavy Rue viacero prestížnych ocenení.

Príbeh služobníčky – 4. séria

Obľúbená seriálová adaptácia románu Margaret Atwood sa tento rok dočká už svojej štvrtej série. Bližšie podrobnosti o deji, ktorý prinesie, zatiaľ nie sú známe. Podľa vysokej úrovne, ktorú si zatiaľ seriál drží a kvality svojej predlohy je zrejmé, že sa máme na čo tešiť.

Kým druhá a tretia séria potešili svojich fanúšikov až trinástimi časťami, pri štvrtej sa dočkáme iba desiatich. Ak ste po posledných dieloch mali obavy, či sa na obrazovky ešte vráti obľúbená hlavná hrdinka June (Elisabeth Moss), krátky teaser spoločnosti Hulu priniesol pozitívne správy.

Zaklínač – 2. séria

V roku 2019 si seriálovú adaptáciu od poľského fantasy autora Andrzeja Sapkowského zamilovali aj diváci, ktorí možno tento žáner až tak neobľubujú. Nie iba seriál, ale aj samotný hlavný predstaviteľ Zaklínača, herec Henry Cavill, sa stal doslova akousi ikonou.

Prvá séria mala scenáristicky zaujímavo vystavaný príbeh, v ktorom sa nepozorný divák dokázal ľahko stratiť. Ale aj vďaka tomu bola stále plná prekvapení a dokázala nás udržať pri obrazovkách. Po tomto obrovskom ošiali množstvo divákov nedočkavo čakalo príchod druhej série.

Pandémia však zasiahla nakrúcanie aj tohto seriálu a preto sa jeho uvedenie natiahlo. Pôvodne avizované plány, že sa druhá séria bude nakrúcať aj na Slovensku z tohto dôvodu tiež padli. Dlhšie čakanie sa napokon možno aj vyplatí. Podľa informácií portálu Eurogamer je potvrdená aj jeho tretia séria. Kým sa dostane na obrazovky streamovacieho giganta Netflix, môžeme sa kochať aspoň novým brnením, ktoré Henry Cavill predstavil na svojom Instagrame a uvidíme ho v očakávanej druhej sérii.

Loki

Milovníkov komiksoviek a predovšetkým sveta MCU poteší novinka o obľúbenom hrdinovi. Loki sa v univerze objavil po prvýkrát v roku 2011 vo filme o jeho bratovi Thorovi. Postupne si táto postava vyformovala svoj charakter a stala medzi divákmi obľúbenou.

Šok pre divákov čakal v roku 2018, kedy Loki prišiel vo filme Avengers: Infinity War o život. V pokračovaní Avengers: Endgame sme ho znova mohli vidieť aspoň pri cestovaní v čase a tu sa stalo niečo nečakané, vďaka čomu hrdina znovu ožije v seriálovej novinke Disney+.

Keďže je v súčasnosti Loki už skutočne mŕtvy, seriál bude zasadený do minulosti. Príbeh sa bude odohrávať v 70. rokoch a prinesie ďalšiu zaujímavú časť do skladačky tohto obľúbeného komiksového univerza.

Scenes from a Marriage

Seriál, ktorý môže potešiť, ale aj sklamať. Izraelský filmár Hagai Levi sa rozhodol nakrútiť remake rovnomenného seriálu Scény z manželského života v anglickom jazyku. Tvorcom Scén z manželského života z roku 1973 bol jeden z najlepších filmových režisérov vôbec, Ingmar Bergman.

Bergman vo svojich snímkach dokázal zachytiť to najťaživejšie psychologické hľadisko človeka a vytvoriť najväčšiu drámu prostredníctvom minima postáv. Scény z manželského života boli vytvorené ako šesťdielna televízna séria, dá sa však nájsť aj zostrihaná verzia do podoby celovečerného filmu.

Sú založené primárne na rozhovoroch ex-manželskej dvojice, ktoré častokrát upadajú k hádkam a k devastácii ich vzťahu. Ako sa rozchádzajú, tak sa zároveň dávajú znova dokopy. To všetko pomocou dlhých a výborných dialógov, pri ktorých sa budete cítiť, že sú o vás.

Scenes from a Marriage je teda nepochybne ambicióznym projektom z dielne HBO, ktorý ak sa vydarí, zožne patričný úspech.

Stranger Things – 4. séria

Seriál Stranger Things si od roku 2016, kedy sme mohli vidieť jeho prvú sériu, získal množstvo divákov rôznych vekových kategórií. Na štvrtú sériu si však musíme kvôli prerušeniu nakrúcania počkať o trocha dlhšie. Jej premiéra bola pôvodne avizovaná ešte na rok 2020, ako však uvádzajú viaceré zdroje, napríklad portál PopBuzz, dočkať by sme sa jej mali už počas tejto jari.

Tretia séria priniesla množstvo prekvapení aj zvratov, preto na divákov čakalo pravdepodobne príjemné prekvapenie, keď Netflix uviedol krátky teaser na pokračovanie. Ďalším lákadlom sú aj vyjadrenia samotných hercov, podľa ktorých má byť táto séria najstrašidelnejšia zo všetkých.

Gossip Girl

HBO Max pripravuje špecialitku, ktorá nás vráti do čias minulých a zároveň prinesie napínavý príbeh z prostredia Upper East Side. Koronakríza aj v tomto prípade pri nakrúcaní zakročila a muselo byť presúvané.

O reboot tohto obľúbeného seriálu sa postarajú dobre známi tvorcovia originálu Josh Schwartz a Stephanie Savage. Či sa v ňom mihnú aj staré tváre, je otázne. V desiatich pripravovaných častiach budeme môcť znova sledovať obľúbené intrigy, konflikty a vzťahy nových hrdinov. A predovšetkým spoznáme ďalšiu Gossip Girl.

Money Heist – 5. séria

Španielsky seriál La casa de papel je ďalším hitom Netflixu, ktorého pokračovanie by sme mohli vidieť v tomto roku. Ak ste ho nevideli, tak upozorňujeme, že je extrémne návykový. Nechýba v ňom akcia, napätie, ani sympatickí herci v hlavných úlohách. Ak vás ale niektorá z postáv bude počas sledovania iritovať, tak poriadne.

Lúpeže geniálneho Profesora spolu s jeho tímom ovládli nie iba seriálový svet, ale aj ten skutočný. Vyvolali taký boom, že sa dokonca niekoľko ľudí inšpirovalo týmito lúpežami. Zároveň upozorňujeme, že ak vám doteraz v hlave neustále neznel hit Bella ciao, tak po sledovaní sa ho už nezbavíte.

Seriál sa vracia už so svojou piatou sériou, ktorá prinesie až desať epizód. Aj napriek tomu, že fanúšikovia mali k štvrtej sérii množstvo výhrad, latku má nasadenú dosť vysoko. A také sú aj naše očakávania.

ČSFD
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )