Foto: TASR - Martin Baumann

Okrem opitosti mala byť dôvodom aj niekoľkonásobne prekročená rýchlosť, pri ktorej vodič stratil kontrolu nad vozidlom.

Vinníkovi nočnej tragickej nehody v centre Bratislavy namerali približne 1,6 promile alkoholu v krvi, jeho spolujazdcovi jedno promile. Na mieste tragickej nehody to uviedol v pondelok ráno prezident Policajného zboru (PZ) Štefan Hamran.

Okrem opitosti mala byť dôvodom aj niekoľkonásobne prekročená rýchlosť, pri ktorej vodič stratil kontrolu nad vozidlom. „Z toho, čo som videl, som nezaregistroval nejaké brzdné stopy,“ dodal policajný prezident. Vodič bol i so spolujazdcom, ktorý utrpel ľahké zranenia, na mieste zadržaný. „Ešte aj vtedy sa správal agresívne,“ upozornil.

Foto: TASR – Pavol Zachar

Spresnil, že nehoda sa stala v nedeľu (2. 10.) o 22.24 h a ide o pravdepodobne najtragickejšiu udalosť pri podobných dopravných nešťastiach. V dôsledku nehody zomreli štyria ľudia, niekoľko ďalších bolo zranených. „Traja sú v kritickom stave, bojujú v súčasnosti o život,“ dodal policajný šéf.

Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO) na mieste nehody vyjadril nepochopenie nad skutkom vinníka a zároveň ľútosť nad dôsledkami tragédie. „Je to hrozné, medzi obeťami a zranenými boli študenti, niektorí z nich mali v pondelok absolvovať prvý deň na vysokej škole, je to obrovská tragédia,“ zdôraznil minister, ktorý zároveň uistil, že bude podporovať sprísnenie legislatívy.

Polícia žiada svedkov tragickej nehody v centre Bratislavy, aby sa jej prihlásili. Okolnosti nehody vyšetrujú. Súvisia s tým i dopravné obmedzenia.

V okolí miesta nočnej nehody v Bratislave sa tvoria kolóny

V okolí miesta tragickej nočnej nehody v centre Bratislavy sa momentálne tvoria kolóny súvisiace s dopravnými obmedzeniami, ktoré si vyžaduje vyšetrovanie okolností tragédie. Staromestská ulica je prejazdná len v ľavom pruhu, linky MHD zastávku Zochova odklonom míňajú. Informuje o tom Zelená vlna RTVS i Dopravný podnik Bratislava (DPB).

Polícia vyzvala cestujúcu verejnosť, aby na presun do Petržalky využila alternatívne trasy.

Ak sa vás tragédia akýmkoľvek spôsobom dotkla (či už priamo alebo nepriamo), nonstop bezplatnú telefonickú pomoc poskytuje organizácia IPčko na čísle 0800 500 333.
Uložiť článok

Najnovšie články