Nemecko postihli silné záplavy.

Najmenej 19 ľudí prišlo o život a približne 70 je nezvestných v dôsledku prudkých dažďov a záplav, ktoré v stredu zasiahli spolkové krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko a Porýnie-Falcko. Informovali o tom vo štvrtok agentúra AFP a denník Süddeutsche Zeitung na svojej webovej stránke.

Počas noci sa v dôsledku záplav zrútilo šesť domov a ďalšie boli poškodené. Nemecko do postihnutých oblastí vyslalo príslušníkov armády.

Záplavy zasiahli aj ďalšie krajiny v západnej časti Európy, píše agentúra AP. Celkovo prišlo podľa AP o život viac ako 20 ľudí. Polícia v belgickom meste Liege obyvateľov upozornila, aby dodržiavali preventívne opatrenia pred záplavami.

V holandskom meste Valkenburg v noci na stredu evakuovali niekoľko zariadení vrátane hospica. Holandská vláda do provincie Limburg na juhu krajiny v stredu poslala približne 70 vojakov. Záplavy hlásili i v severnej časti Francúzska a v Luxembursku, kde hasiči evakuovali desiatky ľudí.

Eurokomisár pre krízové riadenie Janez Lenarčič na Twitteri napísal, že EÚ na žiadosť Belgicka aktivovala mechanizmus civilnej ochrany. Pomoc zo strany EÚ prisľúbila aj predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová. “Vo svojich myšlienkach som s rodinami obetí zničujúcich záplav v Belgicku, Nemecku, Luxembursku a Holandsku i s tými, ktorí prišli o svoje domovy,” napísala na Twitteri.

0
Uložiť článok
Komentovať