Najmenej 19 ľudí prišlo o život a približne 70 je nezvestných v dôsledku prudkých dažďov a záplav, ktoré v stredu zasiahli spolkové krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko a Porýnie-Falcko. Informovali o tom vo štvrtok agentúra AFP a denník Süddeutsche Zeitung na svojej webovej stránke.
správy od nás budete mať ako prví.
Počas noci sa v dôsledku záplav zrútilo šesť domov a ďalšie boli poškodené. Nemecko do postihnutých oblastí vyslalo príslušníkov armády.
Záplavy zasiahli aj ďalšie krajiny v západnej časti Európy, píše agentúra AP. Celkovo prišlo podľa AP o život viac ako 20 ľudí. Polícia v belgickom meste Liege obyvateľov upozornila, aby dodržiavali preventívne opatrenia pred záplavami.
V holandskom meste Valkenburg v noci na stredu evakuovali niekoľko zariadení vrátane hospica. Holandská vláda do provincie Limburg na juhu krajiny v stredu poslala približne 70 vojakov. Záplavy hlásili i v severnej časti Francúzska a v Luxembursku, kde hasiči evakuovali desiatky ľudí.
Eurokomisár pre krízové riadenie Janez Lenarčič na Twitteri napísal, že EÚ na žiadosť Belgicka aktivovala mechanizmus civilnej ochrany. Pomoc zo strany EÚ prisľúbila aj predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová. „Vo svojich myšlienkach som s rodinami obetí zničujúcich záplav v Belgicku, Nemecku, Luxembursku a Holandsku i s tými, ktorí prišli o svoje domovy,“ napísala na Twitteri.
Samuel z Detvy je jediným Slovákom žijúcim na karibskom ostrove: Miestni ma zo žartu volali Eminem, zarábajú 600 eur
Navštívili sme nádherné historické mestečko, výhľady sme dostali zadarmo. Na deň vám tu stačí 32 eur
Milionár 20 rokov budoval pozemskú rajskú záhradu, dokončiť ju nestihol. V džungli postavil schody do neba
Ochutnali sme dokonalé pivo, ďalší podnik úplne prepadol. S odborníkom sme testovali slovenské prevádzky
Sofia je odborníčka na kórejskú kozmetiku: Skincare kórejských žien nemá 10 krokov. Produkty sú o 30 % lacnejšie















Nahlásiť chybu v článku