Foto: Facebook

Rok 2017 ukázal, že Slovensko je bizarná krajina zázrakov a nekonečných možností, kde je možné úplne všetko. Nikto však nevie, či sa má smiať, alebo skôr plakať.

Rok 2017 opäť raz ukázal, že Slovensko je krajina neobmedzených možností, zázrakov a bizarností. Počas 365 dní sme sa o tom presvedčili nespočetne mnohokrát. Niektoré udalosti boli len úsmevné, nad niektorými zastával zdravý rozum a z iných bolo skôr do plaču, ako do smiechu. Na záver roka sme si pre vás pripravili prehľad tých najbizarnejších situácií, ktoré Slovensko zažilo. Nebudeme ich nijako zoraďovať, pretože všetkým nepochybne patrí prvé miesto. Vitajte v Absurdistáne, známom ako Slovenská republika. 

Policajti dávajú fúkať zrazenému zajacovi

Nebolo to tak dávno, keď nás istá policajná hliadka presvedčila o tom, že v Policajnom zbore Slovenskej republiky máme príslušníkov ochrancov zákona, ktorým „nechýba“ zmysel pre humor. Policajná hliadka omylom zrazila svojím vozidlom zajaca. Áno, to sa stáva. Ochrancom zákona však zišla na um „vtipná“ myšlienka. Keďže sa stala nehoda, účastníkom treba dať fúkať, a preto strčili mŕtvemu zvieraťu, zakliesnenému v prednej časti policajného vozidla, do úst násadu testeru na alkohol. Fotografiu nakoniec videla takmer celá krajina no na počudovanie pánov z policajnej hliadky sa nikto nesmial. Práve naopak. Incident nakoniec odsúdil aj samotný PZ SR.

TOTO NIE JE VTIPNÉCez víkend sa na internete začala šíriť táto fotografia. Niektorí z vás nám ju poslali do súkromných…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Montag, 11. September 2017

Štátny znak z mŕtvych zvierat

Pri bizarnostiach z témy mŕtvych zvierat ešte chvíľu ostaneme. V polovici roku 2017 totiž Slovensko uzrelo fotografiu skupiny poľovníkov, ktorí si zo svojich trofejí – teda mŕtvych zvierat – poskladali nemalý štátny znak. Asi by sme mali byť na takéto národné gesto hrdí, no akosi sa to bije so zdravým rozumom. Aspoň s rozumom obyčajného človeka. Štátny znak je na fotografii vyobrazený z tiel mŕtvych bažantov, ktoré nepochádzajú z voľnej prírody, ale z chovu. Napriek tomu, je však takáto forma umenia poriadne za čiarou, nemyslíte?

Štátny znak vytvorený zo zastrelených zvierat, pri ktorom hrdo stoja, hľadám výraz, no nedokážem ho nájsť ako by som tie…

Posted by Peter Hraško on Freitag, 2. Juni 2017

Zatvorené obchody = kolóna na hraniciach

Rok 2017 priniesol do života slovákov zákon, ktorý zatvoril počas štátnych sviatkov všetky obchody. Ukázalo sa, že priemerný slovenský občan však bez návštevy obchodu 24 hodín nevydrží, a preto treba navštíviť našich susedov, u ktorých sú obchody otvorené. V Deň Slovenského národného povstania tak na hraniciach s Rakúskom vznikol dopravný kolaps. Stovky motorových vozidiel a tisícky občanov Slovenska sa tento letný deň pracovného pokoja rozhodlo stráviť nakupovaním. Veď čo už sa dá tesne pred koncom prázdnin robiť…

Autonehoda opitej matky s opitou dcérou

Aký by to bol rok, keby Slovensko neobletelo bizarné video s človekom, ktorý má viditeľné problémy s alkoholom? Ten končiaci neostal Slovensku nič dlžný a dve ženy z Prešova pripravili celej krajine tragikomické predstavenie. Dve Beáty, matka a dcéra, do seba narazili v prešovských uliciach a po príchode policajtov obe nafúkali také čísla, za ktoré by sa za volantom nehanbil ani sám patrón slovenských alkoholikov Braňo Mojsej. Reportáž TV Markíza priamo z miesta nehody sa celkom určite zapíše do histórie „vtipných“ bizarných udalostí Slovenska, v ktorej si hlavnú úlohu zahral alkohol.

Koaličné krízy, generátor náhodných slov a nesmrteľní ministri

V roku 2017 sme sa rozhodne nenudili ani v politickom dianí našej krajiny. Vládny zlepenec akoby si koncom roku 2016 predsavzal, že ďalší rok bude jednoducho nezabudnuteľný. Celkom určite nejde zabudnúť na výložky bozkávajúceho Kapitána a jeho prejavy, ktoré miestami pripomínajú slovenčinu sa učiacu umelú inteligenciu. Zabudnúť nejde ani na koaličné krízy a odvolávanie nesmrteľných ministrov. Pán Richter a pán Kaliňák prežili kauzy Čistý deň a Bašternák vo svojich stoličkách a ukázali Slovensku, že slušnosť do politiky nepatrí. Na to možno doplatil pán Plavčan, ktorý reportérom neustále slušne ďakoval za ich otázky namiesto toho, aby poskytoval aspoň nejaké odpovede.

Posted by Kapitán Andrej Danko – JA si to Zaslúżim on Sonntag, 29. Januar 2017

Ďakujem, ďakujem veľmi pekne za vaše otázky. Aj my ďakujeme pán minister..

Posted by Spoločenský komix on Donnerstag, 27. Juli 2017

Bizár menom ĽSNS

Smiech cez slzy. To sú emócie, ktoré vyvoláva pôsobenie politickej strany Mariána Kotlebu na Slovensku. V roku 2017 nám pripravili niekoľko situácií, kedy nebolo jasné, či sa treba smiať, alebo skôr plakať. Kým pán Uhrík nie je podľa vlastných slov historikom, aby sa mohol vyjadrovať k téme židovských transportov zo Slovenska, pán Mazurek je zrejme študovaný etnológ, keďže sa dokáže vyjadrovať na adresu Rómov. Jeho slová ho však budú stáť 5000 eur, ktoré mu vymeral Špecializovaný trestný súd za rasistické a xenofóbne vyjadrenia v rádiu. Absurdistán sa zo Slovenska pokúsil spraviť aj Marián Kotleba, ktorý najskôr daroval sumu 1488 rodinám so zdravotne postihnutými deťmi a neskôr rovnako obdaroval aj hokejistov z Veľkého Krtíša. Slovač mu však toto divadielko nezožrala a šeky, ktoré odkazujú na nacistickú symboliku už prešetruje polícia. Strana ĽSNS však Slovákov v roku 2017 predsa len niečo naučila. Nie je Kriváň, ako Kriváň…

Odpoveď len tipujem, nie som historik 😂😂😂

Posted by Eduard Boldižár on Samstag, 9. Dezember 2017

Výstup na Kriváň pod taktovkou ĽSNS.

Posted by Mizantropia.sk on Mittwoch, 5. Juli 2017

Vlak – bus – shopping

Nová Banskobystrická autobusová stanica je najslávnejšou „autobuskou“ na Slovensku. Nekonečnú slávu si po otvorení získala svojím názvom, ktorý znie Terminal: vlak-bus-shopping. Nezmyselná kombinácia dvoch jazykov vyvolala na Slovensku neoficiálnu súťaž o najlepší vtip k danej téme. Ľudia boli skutočne nápadití a zábava trvala niekoľko dní. Legendárny názov autobusovej stanice však pretrvá večne.

To čo sú toto za žarty???

Posted by EMEFKA on Freitag, 22. September 2017

Ako sa stať upírom či gayom

Každoročné štatistiky internetového vyhľadávača Google pravidelne prinesú šokujúce zistenia. Čo najbizarnejšie vyhľadávajú na Googli Slováci? Nuž, stálicou je už niekoľko rokov výraz google.sk, ktorý v roku 2017 napísalo do vyhľadávača samotného Googlu 8300 ľudí. Nevadí, že vyhľadávať v Googli Google je ako spájať paralelné vesmíry. Okrem toho však desiatky Slovákov vyhľadávajú rady na to, ako sa stať upírom či gayom. Iní potrebujú poradiť v tom, aké hriechy majú priznať pri spovedi alebo hľadajú na Google odpoveď na to, čo vlastne oni sami chcú na Vianoce.

Foto: Wikimedia

Slovenská verzia We Are The World

Michael Jackson, jeden z dvojice autorov piesne We Are The World sa tento rok pravdepodobne v hrobe obrátil. Môže za to Slovensko a jeho verzia charitatívnej piesne, ktorú v roku 1985 naspievalo niekoľko amerických hudobných hviezd v rámci projektu USA for Africa. Tento rok sa na charitatívnu pieseň s ušľachtilou myšlienkou vrhlo aj Slovensko. Umelci z aktuálnej hudobnej scény našej krajiny, ale aj tí, ktorí akoby vstali z popola sa spojili síce s pekným úmyslom, ale katastrofálnym výsledok. Slovenská verzia We Are The World bola jednoznačným víťazom v kategórii Bizár šoubiznisu.

We Are The World – Slovenská Verzia

We Are The World – Slovak Edition / Slovenská VerziaChápeme, pesnička vyšla o pár dní skôr a nevyšiel im tak 1. apríl.. 😀

Posted by Meanwhile in Slovakia on Donnerstag, 30. März 2017

Ema Drobná a jej plochý svet

Teória plochej Zeme nie je výmyslom roku 2017. Ema Drobná, 23-ročná slovenská speváčka, ktorá by si ešte čo to mohla pamätať zo stredoškolskej geografie sa však postarala o to, že teória plochej Zeme zažila na Slovensku mediálny boom. V zábavnej šou sa síce nevyjadrila, že by v teóriu verila, no netvárila sa ani tak, že by mala byť naša planéta guľatá. Konkrétne rozhovor o teórii plochej Zeme ukončila takto:  „Ale tak môže byť guľatá, učíme sa to už dlho.“ Napriek tomu, že „sa to učíme už dlho“ stále niektorí ľudia neveria, že Zem nie je doska na okraji ktorej z nej možno spadnúť. O teórii plochej Zeme a mnohých ďalších bizarnostiach moderného sveta sme sa porozprávali s Michaelou Ouzkou, zakladateľkou FlatEarthSlovensko, ktorá nám povedala, ako to v skutočnosti je. Gravitácia neexistuje, Zem ovládajú Jezuiti a Slnko je také isté veľké ako Mesiac.

Zem je plochá! Ema Drobná vám to vysvetlí 😀 P.S. pozrite si celé video, stojí to za to!

Posted by Váhosmer on Sonntag, 30. April 2017

Ako sme vás možno presvedčili, rok 2017 bol poriadne šialený. Dúfajme, že podobných prešľapov nás v tom budúcom čaká čo najmenej. Týmto vám všetkým želáme šťastný a úspešný rok 2018!

Pozri aj: 365 dní a tisíce udalostí. Tento kvíz dokáže na 100% vyriešiť len ten, kto v roku 2017 dokonale sledoval dianie vo svete

Príbehy
0
Komentovať (0)