Foto: facebook.com (Zjem aj vlek)

Fotografia zrazeného zajaca sa objavila na sociálnej stránke slovenskej polície. Niekoho fotografia baví, u iných vzbudzuje rozporuplné reakcie

Cez víkend sa na internete objavila fotografia, ktorá pobúrila nejedného človeka. Na fotografii, ktorá bola údajne zverejnená na oficiálnom facebooku slovenskej polície, môžete vidieť, ako policajné auto zrazilo zajaca a ten ostal zakliesnený v prednej časti automobilu. Takáto malá nehoda sa môže stať každému vodičovi, nie je na tom nič zvláštne.

Čo však zvláštne už je, je následná reakcia zo strany príslušníkov policajného zboru. Tí namiesto toho, aby zviera odstránili z nárazníka a možno aj vyjadrili aspoň minimálnu ľútosť nad zbytočným usmrtením, si z toho celého urobili humornú scénu a mŕtvemu zajacovi vložili do úst náustok, aký sa používa pri kontrole osôb na prítomnosť alkoholu. Na prístroji svieti hodnota 0,34, čo predstavuje hodnotu približne 0,7 promile alkoholu v dychu zajaca. Nemiestny vtip si polícia rýchlo uvedomila a fotografiu na jej stránke už nenájdete.

Polícia Slovenskej republiky, to naozaj?

Posted by Zjem aj Vlek on Samstag, 9. September 2017

Ľudí tento počin polície rozdelil na dve skupiny. Tá prvá oceňuje kreativitu policajtov a na fotografii sa dobre baví. Druhá skupina má ale iný názor a nepáči sa im, že si strážcovia zákona robia srandu zo zvieraťa, ktoré predtým svojou jazdou usmrtili. A to všetko veľmi nevhodným spôsobom. Mnohí ľudia vytýkajú policajtom neprofesionalitu a nedostatok rešpektu.

Nie je to prvé pochybenie slovenskej polície na svojom oficiálnom facebooku. Iba pred niekoľkými dňami sa objavila v rámci rubriky Spomienka na štvrtok fotografia z obdobia prvého Slovenského štátu, na ktorej policajti cvičia služobného psa.

SPOMIENKA NA ŠTVRTOKŽandársky psovod František Križan počas výcviku 1943Zdroj: Nevolný (zabezpečila SPHS)Každý š…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Donnerstag, 7. September 2017

V popise polícia označuje mužov na fotografii ako „svojich predchodcov“. Ľudí okamžite zarazilo spájanie súčasnej polície s políciou pôsobiacej počas obdobia Tisovej vlády.

Či už ide o trénovanie psov počas fašistického režimu, alebo ide o usmrtenie zvieraťa a následnom zabávaní sa na tom, Polícia SR by si mala dobre premyslieť, čo na svojom profile zverejňuje a aký to môže mať u ľudí ohlas.

Lebo robiť si zábavu z toho, že svojou jazdou policajti usmrtia zviera a navyše ho potom nepriamo označujú, že je pod vplyvom alkoholu, nám rozhodne vtipné nepripadá a poukazuje to iba nízku úroveň empatie a porozumenia zo strany policajtov, ktorí túto fotografiu vyhotovili. Zjavne slogan pomáhať a chrániť neplatí pre každého…

Aktualizácia 11.9.2017, 12:40

Na facebooku Polície Slovenskej republiky sa pred chvíľou objavilo stanovisko k zrazenému zajacovi a uverejnenej fotografii:

TOTO NIE JE VTIPNÉCez víkend sa na internete začala šíriť táto fotografia. Niektorí z vás nám ju poslali do súkromných…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Montag, 11. September 2017

Pozri aj: Slovenská polícia sa dnes na Facebooku pochválila, že hľadá drogy v bratislavskej škole. Keby komentáre nemazala, reakcie internetu by ťa dostali do kolien

facebook.comhnonline.sk
Príbehy
0
Komentovať (0)