Foto: Zomri

Terminal, Vlak, Bus, Shopping. Áno je to prinajmenšom zvláštne. Pokiaľ vás zaujíma, čo to skutočne znamená, je to Terminál, Vlak, Autobus, Nákupné centrum.

Kombinácia angličtiny a slovenčiny v tom názve je skutočne mätúca. Aj napriek tomu, že nová stanica je (aspoň zatiaľ) vo výbornom stave a pôsobí omnoho príjemnejšie a komfortnejšie, ako tá predošlá, niekde sa predsa chyba nájsť musí, nie? Tentokrát sa našla v prazvláštnom zhluku internacionalizmov a slova vlak. Chápeme, ako bol názov mienený. Terminál je predsa miesto pre cestujúcich, vlak aj bus poznáme a shopping tam jednoducho ostať musel. Pretože ideme s dobou.

Názov však nepôsobí vkusne ani na oko, ani na počutie. Vlastne čím dlhšie naň budete hľadieť, tým viac budete zmätení, až to napokon prestane dávať zmysel úplne. Ako uvádza portál startitup: „Slovo Terminal podľa oficiálneho slovníka znamená – smrteľný (a nevyliečiteľný), (ochorenie), záverečné (štádium choroby).“ Pre zahraničných cestujúcich to môže pôsobiť všelijako, no veríme, že to nikoho neodradí.

Bad news (Boris)http://www.zomriofficial.sk/2017/09/21/bad-news/

Posted by Zomri on Donnerstag, 21. September 2017

Aj napriek tomu, však môžeme byť vďační, že konečne aj na našom území máme peknú, novú modernú stanicu, ktorá nie zlá. Je len iná. Aj Forrestovi Gumpovi sa smiali za to, že bol iný. A nakoniec dosiahol veľké veci. Preto stanicu nebudeme odsudzovať, nižšie si však môžete vychutnať zopár nevinných vtipov, ktoré bavia celé online slovensko.

This is nová autobusová station in Mining Bystricahttp://www.zomriofficial.sk/2017/09/21/autobusova-station/

Posted by Zomri on Donnerstag, 21. September 2017

Vlakbus shopping 2http://www.zomriofficial.sk/2017/09/21/vlakbus-shopping-2/

Posted by Zomri on Donnerstag, 21. September 2017

Milujem svoje mesto <3http://www.zomriofficial.sk/2017/09/21/vychytavka/

Posted by Zomri on Donnerstag, 21. September 2017

To čo sú toto za žarty???

Posted by EMEFKA on Freitag, 22. September 2017

Pozri aj: Robiť si žarty z polície cez internet sa nevypláca. K mladíkovi prišla hliadka do niekoľkých minút

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy