foto: Pixabay, howwouldwesurvive.com

Všetky veci sú medzi nebom a Zemou. Otázkou ostáva či je guľatá, alebo plochá.

Hneď na začiatok musíme napísať, že redakcia interez.sk sa dištancuje od akýchkoľvek konšpiračných teórií a každý z nášho tímu zaručene verí, že Zem je guľatá. 

Prednedávnom sa o tejto téme písalo dosť veľa, najmä kvôli vyjadreniam Emmy Drobnej v relácii Petra Marcina, Neskoro večer, na obrazovkách RTVS. Každý z nás zachytil mnoho posmeškov, ktoré si Emma vyslúžila, no len málokto sa touto teóriou začal skutočne zaoberať a zisťovať, na akých základoch táto konšpirácia leží.

My sme sa na to rozhodli pozrieť, pretože, musíte uznať, je to skutočne zaujímavá téma. Lepšie, ako si zisťovať veci a pátrať v nekonečných hlbinách internetu, je osloviť človeka, ktorý je pohltený otázkami tejto konšpirácie. Oslovili sme preto zakladateľku skupiny FlatEarthSlovensko, Michaelu Ouzku, ktorá bola rozhovoru príjemne naklonená. Odpovede prebehli len gramatickou korekciou a všetky výroky, ktoré Michaela napísala, sme nijak významovo nemenili.

Kedy si začala rozmýšľať nad teóriou plochej Zeme?

Už dlhšie si uvedomujem, že žijeme v tzv. matrixe klamstiev, sme zotročovaní a indokrinovaní od samého počiatku, americký rodný list je zaznamenaný na burze, čiže občan USA je vlastníctvom korporácie USA. Narodíme sa a hneď sme zaočkovaní koktejlom jedovatých látok, ako napríklad olovo spôsobujúce autizmus. Naše jedlo, pôda, vzduch, vody a oceány sú kontaminované. Zoberme si napríklad fluór. Industriálny toxický odpad, ktorý nám pridávajú do pitnej vody za rúškom ozdravenia nášho zubného priestoru. Je prítomný takmer v celej stomatologickej industrii, v našich zubných pastách. Našim lídrom ako keby bolo všetko ľahostajné, ba ako keby to ešte aj podporovali. Hľadala som odpovede, chcela som vedieť, kto je za toto všetko zodpovedný, kto to riadi, aký je cieľ takejto politiky a ako to celé zastaviť.

Výsledok nebol vôbec pekný, skôr naopak. Bola som dlhší čas v šoku, keď som zistila pravdu o Vatikáne, tajných spolkoch ako sú templári, ilumináti, slobodomurári a podobne. Na samotnom vrchole pyramídy moci som objavila Jezuitov. Keď som išla ešte hlbšie, zistila som, že neriadia iba EÚ, UN, NATO, WHO, WTO, Bank of International Settlements v Bazileji a samotný Vatikán, Izrael a USA cez AIPAC lobby, cez ktoré chcú docieliť totalitnú svetovládu. Zistila som ešte niečo väčšie, a to ma už úplne šokovalo. Narazila som asi na najväčšiu konšpiráciu v histórii ľudstva. Jezuiti nás už vyše 500 rokov klamú o tvare našej Zeme, vykonštruovali teóriu o zemeguli, aby spochybnili sväté písmo – Bibliu, aby nám zatajili náš skutočný pôvod a nášho stvoriteľa.

Jezuit menom Lemaitre vytvoril samotnú teóriu “big bang”, aby sme si mysleli, že sme výtvorom náhody. Kopernik, tiež Jezuit, ďalej vyvinul teóriu heliocentrizmu, aby odklonil dôležitosť našej Zeme, a tak ďalej poprel božie slovo. Ďalší v poradí bol Jezuit Darwin s jeho teóriou evolúcie, kde sa znova popiera Boh ako stvoriteľ všetkého, a podľa ktorého sme sa vyvinuli z opice, hoci to nikdy nebolo ani nebude vedecky podložené. Ďalší Jezuit je aj za tzv. Coriolis-efektom, a posledného máme Newtona s jeho gravitáciou, hoci je to obyčajná hustota, ktorá je zodpovedná za napríklad padanie jabĺk na Zem.

Odhalením Jezuitov naraz všetko začalo dávať zmysel. Riadia aj celý školský systém, kde do nás tlačia tieto ich doktríny. Vedela som, že to bude nebezpečné zdieľať túto informáciu, ale taktiež viem, že sa o tomto musíme všetci dozvedieť, a tak zabrániť ich temnému plánu.

Aký máš tým pádom názor na prírodné vedy ako fyzika, chémia či matematika?

Školský systém vidím ako indoktrináciu do matrixu. Fyzika bazíruje na modeloch, fyzikálnych zákonoch a konštantách, ktoré reálne nedávajú zmysel. Za základ fyziky sa považujú Newtonove zákony. Avšak Isaac Newton bol slobodomurárom, je podľa neho pomenovaná aj lóža v Cambridge. Matematiku taktiež vnímam ako negatívnu, keďže čísla spájam s Kabbalah, babylonským učením kódovania čísel a písmen. Chemické vzorce, organická a anorganická chémia, neviem, nemám k tomu reálny vzťah. Tiež mi to vždy prišlo divné experimentovať v laboratórnom prostredí, ktoré nie je prirodzené.

V tomto celom zabúdame na posvätnú geometriu, na kymatiku (vplyv zvuku a frekvencií na hmotu), na učenie o vode, na éter, na vibrácie ovplyvňujúce život okolo nás, na nesmiernu inteligenciu rastlín, zvieracej ríše a význam kryštálov. Neučili sme sa nič o Nikola Teslovi, o tak významnom človeku v histórii ľudstva.

Wikimedia

Prečo je vlastne Zem plochá?

Podľa najstarších a najvyspelejších civilizácií (stará Čína, India, Egypt, Inka, Maya a pod.) bola Zem vždy plochá a centrom vesmíru. Hoci sa v starom Grécku zapodieval napr. Pytagoras a Aristoteles zemeguľou, väčšina uznávala teóriu plochej Zeme, status quo nášho ľudstva bolo poznanie o plochej Zemi až do jezuitského prevratu.

Aká je Zem hrubá?

To nik nevie. Či veríme v glóbus, alebo v plochú Zem, najhlbší vrt doteraz má cca 12 kilometrov (Kola Superdeep Borehole v Rusku). Všetko ostatné sú domnienky.

Znamená to však, že ak by sme začali kopať hlbšie, tak sa ľahko dostaneme na druhú stranu?

Naozaj neviem. Predpokladám, že narazíme na magmu, možno na “pekelné” sféry. Sú to iba moje špekulácie.

Ako dôkaz toho, že nie je plochá sa udáva napríklad pozorovanie západu slnka a keď zapadne, tak vyjsť na vyššie miesto, napríklad na najvyššie poschodie budovy a vtedy môžeme slnko ešte zbadať. Ako si to vysvetľuješ?

Je to vec perspektívy. Pozorovaním Slnka som si uvedomila, že putuje ďalej, krúži bodovo nad celou plochou Zemou. Reálne nezapadá za horizont, len putuje ďalej. Ťažko to vysvetliť verbálne. Odporúčam videá na YouTube.

Gepostet von Flat Earth am Montag, 24. Oktober 2016

Keď už sme pri videách, odkiaľ čerpáš informácie o týchto teóriách? Je to čisto iba YouTube?

Internet je jeden z posledných ako-tak voľných médií, aj keď sa cenzúra stupňuje. Môžeme tu nájsť veľa relevantných zdrojov, najmä alternatívne médiá, ktoré sú nezávislé od tlačových agentúr ako napríklad Thomson Reuters, ktorá je pod vplyvom elity. Ale, samozrejme, neopieram sa iba o internet. Chodím do univerzitných knižníc, do antikvariátov, po starožitníctvach a blších trhoch a vždy hľadám relevantnú literatúru. A to najlepšie v rôznych mestách. Keď človek úprimne hľadá, tak zaručene nájde. Snažím sa aj komunikovať na rôznych fórach online na danú tému.

Je plochá iba Zem? Mesiac alebo ostatné planéty sú také, aké sme sa učili v škole?

Takmer všetko, čo sme sa učili v škole, môžeme zahodiť do koša. Musíme sa učiť nanovo, keďže sú to hlavne vykonštruované jezuitské doktríny. Podľa starej Číny sú Mesiac a Slnko tzv. luminárne telesá, produkujú svetlo. Mesiac produkuje merateľné studené svetlo a Slnko teplé. Sú v skutočnosti rovnako veľké, ako si môžeme asi všetci predstaviť dve bodky v symbole Yin a Yang. Ten symbol v sebe ukrýva tajomstvo plochej Zeme.

Planéty sa zdajú byť živé bytosti, pod teleskopom rotujú, hýbu sa, ako keby žili. Hviezdy akoby stagnovali na oblohe na veky vekov, zverokruh a konštelácie sa nezmenili za tisíce rokov. Hýbe sa len “plátno, na ktorom sú nalepené”.

Sama mám ešte veľa otázok. Netvrdím, že presne viem, ako sa veci majú. Tvrdím len to, že to, čo nás učili v škole, celkom nesedí a musíme sa učiť odznova.

Teda ostatné planéty sú v tvare gule?

Ostatné planéty sa zdajú byť skôr živé, pulzujú, dokonca pôsobia, akoby mali štruktúru vodnej molekuly pod určitou frekvenciou. Bola som veľmi prekvapená, keď som videla nezávislé zábery planét. Odporúčam každému si to pozrieť na internete. Veľmi sa to líši od toho, čo nám podsúva napríklad NASA.

Prečo by sa práve Zem mala sformovať inak, ako všetky ostatné vesmírne objekty?

Stvoriteľ to tak uznal za vhodné. Neviem prečo zrovna tak, ale jeho dokonalosť sa nezaprie.

Aký máš názor na svetové náboženstvá? Všetky vychádzajú z toho istého jadra?

Snažím sa hľadať spoločného menovateľa v náboženstvách. Ešte v tom nemám úplne jasno, ale zaujíma ma napríklad spojitosť medzi Kristus-Krishna-Krystal. Zaujíma ma synkretizmus, ktorý uceľuje a integruje všetky náboženstvá.

Prečo by sme mali byť klamaní vedcami, astronómami či učiteľmi, že Zem má iný tvar ako v skutočnosti?

Jedná sa o tisícročný boj medzi dobrom a zlom, Bohom a Satanom. Satan vytvoril pavučinu lží, aby nás, božie stvorenia, odpútal od pravdy nášho pôvodu a odklonil od nášho Stvoriteľa. Tento matrix zahŕňa takmer všetky hlavné vesmírne, vedecké, politické, finančné, militárne, náboženské, mediálne inštitúcie a nevedome v ňom väčšina ľudí participuje. Iba hŕstka ľudí na vrchole pyramídy moci vie o skutočnej podstate matrixu. Môže to znieť veľmi absurdne, ale žiaľ, také je moje vyvodenie po 7 rokoch študovania problematiky.

Ako si potom vysvetľuješ vesmírne programy alebo napríklad fotografie z vesmíru, na ktorých je vidieť, že Zem má guľatý tvar?

Keďže sa jedná o najväčšiu konšpiráciu ľudstva, tak samozrejme musí zahŕňať aj všetky “autority” na danú tému. Neil deGrasse Tyson, Buzz Aldrin, Michio Kaku – všetko sú to bábky pre daný systém, keďže v ňom neustále dostávajú mediálny priestor. Reálne fotografie z vesmíru k dnešnému dňu k dispozícii nemáme, jedná sa zväčša o tzv. CGI – Computer Generated Imagery, čiže grafiky. A ak sa objavia nejaké fotografie, tak sú prejdené Photoshopom, s vygumovaným a vyčierneným pozadím, optimálne sú to zábery cez “fisheye” lens (rybie oko).

Dá sa prísť na kraj Zeme? Ak áno, ako to tam vyzerá? Bol by to predsa nezvratný dôkaz o tejto teórii, prečo ho teda ešte stále nemáme?

Nezvratný dôkaz z médií alebo z “oficiálnych autorít” nikdy ani nedostaneme, lebo všetci sú pod jednou dekou, v dokonalom systéme tajných spolkov. Sem-tam sa stane, že niekto zvnútra prehovorí, ale väčšinou zaplatí životom. JFK prehovoril o tajných spolkoch a varoval pred nimi a v zápätí bol zabitý. Môžeme takto pozorovať, kto je odstránený alebo mediálne zosmiešňovaný. Väčšinou hovoria títo ľudia pravdu.

Kraj Zeme? Ako bežný človek sa ďalej ako na ľadovú stenu Antarktídy nedostaneme vzhľadom na tzv. “Antarctic Treaty”, kde sa štáty ako napríklad USA a UK spoločne zaväzujú na chránení oblasti, resp. znemožňujú bežným ľuďom vstúpiť na územie mimo povolenej zóny. Čiže reálne nevieme, čo je ďalej. A preto je aj táto konšpirácia stále aktuálna, keďže sú nám zatajované územia. Admiral Byrd verejne v televízii po druhej svetovej vojne vyhlásil, že sú ešte územia za ľadovou stenou, a tak nepriamo potvrdil existenciu plochej Zeme. Antarktída naozaj nie je kontinent, ale len ľadové územie, ktoré obkolesuje plochú Zem 360 stupňov. Ja sa domnievam, že nám môžu byť zatajované ďalšie kontinenty a územia, poprípade ďalšie civilizácie.

FlatEarthSlovensko

Myslíš si, že sme vo vesmíre jediná planéta, na ktorej je život?

Toto je veľmi veľká otázka. Myslím si, že vesmír ako taký neexistuje, mimozemšťania sú démoni respektíve anjeli, UFO technológia je ľudského pôvodu, keďže Tesla poznal tajomstvo voľnej energie, a že Zem je toroidný objekt s rôznymi dimenziami, napríklad podľa vedickej kozmológie. Aj v Biblii sú o tomto rôzne referencie.

Existujú nejaké rukolapné dôkazy o tom, že Zem je plochá? Vedela by si nám ich predstaviť?

Mňa osobne presvedčili rôzne faktory zdanlivo nesúvisiace so sebou. Jeden moment bol, keď som čítala o starej čínskej kozmológii so symbolom Yin a Yang, kde je vyobrazené Slnko a Mesiac točiace sa dookola po plochej Zemi. Ďalší moment bol, keď som raz sedela v lietadle na 7-hodinovom lete a absolútne som necítila žiadne vyrovnávanie zo strany pilota. Mala som takmer stále pohár vody v ruke a sledovala ako s vodováhou dokonalý, rovný let. Naraz aj tie zdanlivo letecké trasy začali dávať zmysel. Všetko začalo do seba zapadať. Potom som hľadela na mapu Zeme a na Antarktídu na nej. Nemohla som si pomôcť, ale pripomínala mi ľudský mozog. Začala som bádať a postupne som nachádzala takmer všetky svoje odpovede.

Ak by si mala príležitosť a možnosť overiť si svoju teóriu v praxi, napríklad plavbou či letom okolo Zeme, podujala by si sa na to? Aká by bola tvoja reakcia, ak by sa tým teória o plochej Zemi vyvrátila?

Let respektíve plavba okolo zeme je taktiež možná na plochej verzii, čiže to nezmení nič na mojom názore a na skutočnosti. Odporúčam si ešte naštudovať ‘operation high jump’, expedíciu na Antarktídu z roku 1946-1947.

Táto teória o plochej Zemi je kontroverzná, a to oveľa viac ako napríklad, že očkovanie spôsobuje autizmus, ľudia neboli na Mesiaci, Chemtrails… Ako si hovorila na začiatku, veríš aj týmto teóriám. Nesmejú sa ti ľudia za tento názor?

Jedná sa asi o najkontroverznejšiu tému, a to hlavne preto, lebo inkorporuje a integruje všetky ostatné konšpiračné témy do jedného obrovského matrixu. Áno, zapadá do teórie aj depopulačná agenda formou vakcín, aj zámerné postrekovanie a kontaminácia nášho ovzdušia formou chemtrails, aj fluorizácia našej pitnej vody, agenda21, nový svetový rád/ NWO.

Smejú sa iba neinformovaní ľudia, ktorí preferujú pohodlie a nezaujímajú sa nad rámec svojho vlastného života. Skôr ja sa smejem z takých ľudí.

P.S.: Nás Michaela o plochej Zemi nepresvedčila. A vás?

Pozri aj: Dopadlo by to horšie, ako si myslíte. Toto by sa stalo, keby sa naša Zem náhle začala točiť opačným smerom

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )