Peter Hraško

Stella / / Lokál
Čo si o takomto čine myslíte?

Na Slovensku sa toho v posledných dňoch deje až príliš veľa. Určite ste už počuli o bezdôvodnom zabití medvedice Ingy, ktorej vzali mláďatá a následne aj život. Dôvodom vraj mala byť jej agresivita. O pár dní neskôr sa nám naskytá ďalší, nie príliš vábivý pohľad. Jedná sa o fotografiu, na ktorej je zo zastrelených zvierat vytvorený slovenský štátny znak.

Fotografia ukazuje to, ako niekoľkí poľovníci stoja pri štátnom znaku. Poviete si, veď to nie je nič zvláštne. Avšak dvojkríž i trojvŕšie tohto slovenského štátneho znaku boli vytvorené zo zastrelených zvierat. Nechceme teraz hádzať všetkých poľovníkov do jedného vreca, ale bolo toto skutočne potrebné?

Toto „umelecké dielo“ vytvorili poľovníci zo zastrelených bažantov. Nejde tu o žiadne pytliactvo, ani o vyhubenie celého druhu, avšak žiadny dobrý pocit z tejto fotografie určite nesrší.

Štátny znak vytvorený zo zastrelených zvierat, pri ktorom hrdo stoja, hľadám výraz, no nedokážem ho nájsť ako by som tie…

Geplaatst door Peter Hraško op vrijdag 2 juni 2017

Možno tu ide o prejav vďaky za to, že poľovníci mohli tieto zvieratá uloviť, avšak po etickej stránke sa na to nepozerá príliš dobre. Ak však bol takýto prejav vďaky potrebný, mal ostať len v pamätiach tých, ktorí tam aj skutočne boli a nemal sa šíriť po sociálnych sieťach.

Aký názor máte na túto fotografiu vy?

Pozri aj: Najskôr jej zobrali mláďatá a teraz je mŕtva. Známu medvedicu Ingrid dnes nekompromisne zastrelili

0
Komentovať (0)