Keby bolo cestovanie zadarmo, človeku by bolo umožnené vidieť naozaj všetko, čo sa nachádza na našej planéte. Jedinou prekážkou by mohol byť už len strach. Viete za koľko eur sa dostanete do Srbska? Nie je to zadarmo, ale určite to nestojí veľa.

Dnes už nie je cestovanie až tak drahé, ako kedysi. Do najbližších krajín sa dokážete dostať napríklad aj za cenu lístka vlaku z Bratislavy do Košíc. Ak patríte medzi vášnivých cestovateľov a radi si vychutnávate miesta, ktoré nie sú príliš finančne náročné, nasledujúce riadky sú venované práve vám. Letecké spoločnosti ponúkajú množstvo zliav pre cestovateľov a to nielen do európskych miest. Chalani z Adventure Hunters sa boli pozrieť na vianočné trhy a navštíviť významné pamiatky v srbskom Niši. O tom, aké to bolo vám ukážu v dvoch videách. 

Ak ste si mysleli, že cestovanie je príliš drahé, možno budete prekvapení. Trojica kamarátov z Adventure Hunters vám ukáže, že za 10 EUR sa môžete dostať napríklad aj do mesta Niš. Toto srbské mesto je tretie najväčšie mesto krajiny, ktorá je vďaka svojej polohe už od dávnych čias spojkou medzi Európu a blízkym východom. Mesto Niš v sebe ukrýva bohatú históriu, dokonca patrí medzi najstaršie mestá na Balkáne. Najvýznamnejšou pamiatkou, ktorá sa nachádza v centre mesta Niš je Nišská pevnosť. Jej vznik siaha až do 18. storočia a jej pôvod je spojený s Turkami. Hradby majú celkovú dĺžku vyše 2 km, takže sa nemusíte báť, určite si ich okamžite všimnete.

Čo všetko sa však dá navštíviť v Niši a ako vyzerajú vianočné trhy, môžete vidieť v nasledujúcich videách.

Ak vás nasledujúce riadky a videá dokázali presvedčiť o unikátnosti srbského mesta, stačí si už len kúpiť letenku a vyraziť. Mesto vám ponúkne tradičné jedlá či pitie, uvidíte rôzne pamiatky a ktovie, možno spoznáte nových priateľov.

Pozri aj: 100 ročná Jasenianska kaskáda: Jedna z najvýznamnenších a najrozsiahlejších technických pamiatok Slovenska, o ktorej vie iba málokto. Bombardovali ju Nemci, no stále funguje

interez.sk (Anna Zábojníková)
Príbehy
0
Komentovať (0)