Adventure Hunters

V niektorých pamiatkach je naozaj ukrytá celá história. Ak navštívite Jasenianske kaskády, na vlastné oči sa presvedčíte, že táto sústava vodných diel je dodnes funkčná a nepatrí k obyčajným ,,atrakciám".

Chalani z Adventure Hunters sa tentokrát rozhodli navštíviť ďalšie miesto, ktoré sa nachádza na našom malebnom Slovensku. Bolo to miesto, ktoré sa zaraďuje medzi najvýznamnejšiu a najrozsiahlejšiu technickú pamiatku na Slovensku. Hoci Jasenianska kaskáda patrí medzi rarity, napriek tomu je dodnes neznáma. O tom, ako v skutočnosti vyzerá a prečo je taká významná, sa dozviete vo videu.  

Niekedy sa naozaj zdá, že na Slovensku máme okrem pyramíd úplne všetko. Hrady, zámky či ľudová architektúra je už úplne bežná. K nie úplne typickým miestam však patria aj také, o ktorých mnoho ľudí ani len netuší. Také miesto je aj Jasenianska kaskáda. Na potoku Jasenica nad obcou Predajná sa nachádza sústava ôsmich historických vodných diel. V nasledujúcom videu sa dozviete kedy vznikla a načo slúžila. Okrem toho sa dozviete ako fungovala v minulosti, čo sa zmenilo a ako ho chceli počas druhej svetovej vojny zničiť.

[youtube yyXYf9_ygiE 720 410]

Ak radi cestujete po Slovensku a vyhľadávate miesta, ktoré veru majú návštevníkovi čo ponúknuť, Jasenianske kaskády si nenechajte ujsť.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )