Foto: TASR/AP

V  americkom Los Angeles sa v noci na pondelok konal 91. ročník udeľovania filmových cien Oscar.

Galavečer v komplexe Dolby Theatre sa po prvý raz za uplynulých 30 rokov uskutočnil bez moderátora, ktorého nahradili desiatky rozličných osobností.

Článok pokračuje pod videom ↓
Kompletné výsledky , priebeh a galériu z odozdávania prestížnych Oscarov nájdete v našom staršom článku

Najlepším filmom sa stala snímka Zelená kniha, zlatú sošku za réžiu si odniesol Alfonso Cuarón za svoju čiernobielu drámu Roma. Najlepšími hercami v hlavnej úlohe sa stali Rami Malek (Bohemian Rhapsody) a Olivia Colmanová (Favoritka). Za najlepší cudzojazyčný film zvolila porota zmienenú mexickú snímku Roma.

Foto: TASR/AP

Najviac zlatých sošiek – štyri – získal film Bohemian Rhapsody o živote zosnulého frontmana skupiny Queen Freddieho Mercuryho. Film zvíťazil v troch technických kategóriách (strih, strih zvuku a mixáž zvuku), ako aj v kategórii herec v hlavnej úlohe (Rami Malek). Zvyšní členovia skupiny Queen odohrali s hosťujúcim spevákom Adamom Lambertom na úvod galavečera dve skladby z jej repertoáru – We Will Rock You a We Are the Champions.

Foto: TASR-AP

Skupinu Queen momentálne tvoria oficiálne iba dvaja členovia – Brian May a Roger Taylor. V úlohe speváka sa predstavil Adam Lambert, s ktorým skupina už spolupracovala na koncertných vystúpeniach. Film Bohemian Rhapsody, pomenovaný po najväčšom hite kapely Queen, zarobil už celosvetovo viac než 854 miliónov dolárov, čím sa stal komerčne najúspešnejšou hudobnou životopisnou snímkou v dejinách, uvádza The Independent.

Foto: TASR/AP

Fanúšikov veľmi prekvapilo vystúpenie speváka Adama Lamberta, ktoré okomentovali, ako veľmi pôsobivé. Podľa nich sa jednalo o jeden z najlepších momentov skupiny Queen vôbec.

Pozrite si už samotné video