ViralHog/youtube.com

Matej Mensatoris / / News
Korčuliari pomohli losovi, ktorý sa prepadol do ľadovej vody. Ich hrdinský čin teraz chváli celý internet.

Pokojný deň na zamrznutom jazere sa rýchlo zmenil na dramatickú zachrannú misiu. Trojica švédskych korčuliarov si všimla že sa cez ľad do mrazivej vody prepadol los a uviazol tam. Zviera bolo vyčerpané, zmätené a určite aj podchladené. Korčuliari ale neváhali a s nasadením vlastných životov sa vrhli na pomoc tomuto majestátnemu zvieraťu. 

V snahe ho zachrániť, 30 minút sekali ľad, len aby mu vytvorili cestu na breh. Zviera však bolo uviaznuté, a tak mu museli ešte dodatočne pomôcť, aby sa mu uvoľnili zadné nohy.

Pozrite si dramatickú záchrannú akciu, pri ktorej samotní záchrancovia riskovali prepadnutie do ľadovej vody:

Korčuliarom sa podaril hrdinský čin, keďže je takmer isté, že by los čoskoro podľahol chladu a vyčerpaniu. Video na internete videlo už vyše 600 tisíc ľudí a pochvalnými komentármi na adresu záchrancov nešetrili. Ocenili, že aj napriek riziku prepadnutia sa do ľadovej vody, boli ochotní podstúpiť riziko a pomôcť mu. Los pri tom môže byť aj nebezpečný, no tento bol zjavne vďačný, že mu ľudia pomohli a akonáhle sa dostal k brehu, tak pomaly odkráčal do lesa.

Pozri aj: Ako prežiť, keď sa pod vami prelomí ľad a vy sa ocitnete v ľadovej vode? Táto príručka vám môže niekedy zachrániť život

interez.sk (mmm), dailmail.co.uk
0
Komentovať (0)