Screen foto: Facebook.com/KRPZNR

"Jazda v protismere na diaľnici sa obyčajne nekončí happyendom," dodáva k prípadu polícia.

Pre mnohých vodičov je nočnou morou ocitnúť sa v protismere na diaľnici. To, ako by v danej situácii pod vplyvom obrovského stresu reagoval každý z nás, je otázne. Za žiadnych okolností však neopakujte chyby tejto vodičky, ktorá napriek idúcim autám behala z jednej strany druhú. 

Nitrianska polícia upozornila na svojom Facebooku na incident, ktorej hlavnou hrdinkou sa stala 68-ročná vodička. Kamery zachytili scénu ako z akčného filmu, ktorá však bola reálnou, a teda mimoriadne nebezpečnou.

Omylom sa dostala do protismeru

Vodička zatelefonovala na tiesňovú linku, kde oznámila, že sa náhodou dostala do protismeru. Šoférovala Toyotu Auris na rýchlostnej ceste R1 pri Nitre a ako môžeme vidieť vo videu, zastavila na jej kraji, kým sa z protismeru na ňu rútili autá.

„Žena s vozidlom omylom zišla na rýchlostnú cestu v smere na Banskú Bystricu a keď si uvedomila, že chce ísť opačným smerom, bez rozmýšľania sa otočila a asi po 200 metroch zostala stáť v rýchlom jazdnom pruhu,“ uviedla polícia. Po telefonáte okamžite išla na miesto zasiahnuť.

Medzitým však žena z auta vystúpila. „Po príchode na miesto videli, že žena vystúpila z auta a behá z jednej strany na druhú, čím vystavila seba a ostatných vodičov veľkému riziku. Policajti ihneď zabezpečili miesto pred prichádzajúcimi vozidlami a auto vodičke na bezpečnom mieste otočili do správneho smeru jazdy,“ opísali priebeh zásahu.

Vážny a nebezpečný priestupok

Dychová skúška alkoholu bola negatívna, takže pravdepodobne vodička reagovala tak ako reagovala v dôsledku paniky. Avšak jej rozhodnutie behať po diaľnici, na ktorej jazdia autá, z jednej strany na druhú, bolo život ohrozujúce pre ňu, aj pre ďalších členov vozovky. Preto je jej čin považovaný za vážny priestupok, ktorý bude riešený v správnom konaní.

Polícia preto v závere statusu vyzvala ľudí, aby jazdili zodpovedne. „Jazda v protismere na diaľnici sa obyčajne nekončí happyendom,“ dodali na záver. A toto upozornenie majte na pamäti, keď si najbližšie sadnete za volant.