Baraky v tábore Auschwitz, foto: Lukáš Mužla (interez.sk)

Kto normálny by si týmto ozdobil vianočný stromček?

Na Vianoce chceme mať vždy pekne ozdobený stromček. Niekto nikdy nezanevrie na staré vianočné ozdoby, ktoré majú v rodine už desaťročia, iní zase každý rok kupujú nové a stromček zdobia podľa aktuálnych trendov. Nepochopiteľné vianočné ozdoby ale začal ponúkať obchod Amazon, ktoré majú motív nacistického koncentračného tábora Osvienčim

Poľské múzeum Osvienčim kritizovalo americký gigant Amazon kvôli predaju vianočných ozdôb s motívom nacistického nemeckého tábora Auschwitz-Birkenau, ktorý sa nachádza v Poľsku.

Ako informuje portál The Guardian, múzeum zverejnilo na Twitteri snímky, na ktorých vidno elektrický plot s barákmi či železničnú trať, ktorou chodili vlaky do tábora smrti. Okrem vianočných ozdôb sa predával aj otvárač na pivo s takýmto motívom.


Hovorca Amazonu uviedol pre Metro, že predajcovia sa musia riadiť pokynmi a tí, ktorí sa nimi neriadia, budú mať odstránený účet. “Spomínané výrobky už boli z obchodu odstránené,” uviedol hovorca.

Zaradenie takýchto vianočných ozdôb do predaja je skutočne nepochopiteľné a neúctivé najmä voči miliónom ľudí, ktorí nielen v Osvienčime, ale aj v ostatných nemeckých koncentračných táboroch umreli.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )