Ilustračné foto: pxhere.com

Príbehy na štýl filmu Hačikó sa dejú aj v skutočnom živote.

Dôkazom vernosti a oddanosti psa je aj tento príbeh z Grécka. Tu roztomilý psík čaká na svojho majiteľa už 18 mesiacov. Jeho majiteľa totiž zrazilo nákladné auto – miešačka s cementom. Informuje portál Bored Panda.

Podľa Nafkapianews bol majiteľom 40-ročný muž menom Haris. Ako sa pes dostal na miesto tragédie vzdialené 12 kilometrov od domova sa nevie, no isté je to, že na svojho pána tu čaká už dlhé mesiace. Miestni obyvatelia psíka registrujú a jeho príbeh ich chytá za srdce. Ak je horúčava, psík sa schová do kríkov, no niekedy je aj v Grécku počasie drsné.


Ako píše portál Babské veci, ľudia sa rozhodli, že mu nebudú už len pomáhať tak, že mu dávajú jedlo, ale postavili mu aj búdu, kde má k dispozícii napríklad aj deku, aby sa zahrial v prípade chladného počasia. Niet divu, že miestni obyvatelia ho nazvali gréckym Hačikóm, podľa známeho filmu s Richardom Geerom.

Takéto konanie nie je u psov až tak neobvyklé. Koncom minulého roka sme vám napríklad priniesli článok o psíkovi z Číny, ktorý čaká na svoju majiteľku pri rušnej ulici.


Ako skončí príbeh gréckeho Hačiká zatiaľ jasné nie je. Možno by mu pomohol nový majiteľ, ktorý by psíka zahrnul láskou aspoň tak, ako pôvodný majiteľ a pomohol mu prekonať stratu svojho pána. V každom prípade, aj tento príbeh dokazuje to, čo všetci vieme. Pes je najlepším priateľom človeka.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )