Foto: Twitter

Oddanosť psíka, ktorý márne čaká na príchod svojej majiteľky, trhá srdce.

Mnohým z nás je známy kultový príbeh oddaného psa Hačikó, ktorý každý deň až do svojej smrti, viac ako deväť rokov, čakal na vlakovej stanici na svojho majiteľa. Príbeh verného psa dojal mnohých. Podobný prípad sa odohráva v čínskom meste Hohhot, vo Vnútornom Mongolsku. Na svoju pani tam od 21. augusta tohto roku márne čaká psík, ktorý odmieta veriť, že jeho majiteľka sa už nikdy nevráti.

Čakajúceho a večne smutného psa, si nemožno nevšimnúť. Podľa výpovede svedkov čaká na svoju majiteľku bez ohľadu na počasie. Každý deň, v daždi, vetre či páľave prichádza na rušnú ulicu, aby tak privítal svoju milovanú pani. Tá sa však stala obeťou nehody, a tak pes márne verí v jej návrat.


Ľudí samozrejme dojíma tento verný psík. Mnohí sa ho snažili nakŕmiť, no len čo sa ku psíkovi niekto pokúsi priblížiť, zmizne. Je plachý a bojí sa ľudí. Darovaného jedla sa ani len nedotkne.

Je vernejší ako niektorí ľudia

Ľudí síce dojíma psíková vernosť, no mnohí sa obávajú o jeho bezpečnosť. Predsa len, čaká pri krajnici rušnej cesty, čo sa mu môže stať osudným. V súčasnosti sa organizácia Blue Hada snaží kontaktovať rodinu zosnulej ženy, ktorá by sa mohla o psíka postarať. Možno by psovi prospel aj nový majiteľ, ktorý by si dokázal získať dôveru psa. Ak by sa mu to podarilo, možno by vedel časom vyliečiť aj jeho zlomené srdce. Pevne veríme, že verného psíka čaká svetlejšia budúcnosť.

ladbible
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )