foto: Pexels

Vedci skúmali, aký vplyv má zvyšenie sexuálnej aktivity na šťastie v páre. Na toto prišli.

Myslíte si, že sex vylieči všetky vaše problémy vo vzťahu alebo že radosť, ktorú vám prináša sa jeho množstvom zvyšuje a potrvá večne? Žiaľ, teraz vás nepotešíme. 

Množstvo sexu medzi pármi za posledné desaťročie výrazne kleslo, tvrdí štúdia publikovaná v časopise Archives of Sexual Behaviour. Najväčší pokles bol zaznamenaný medzi manželskými pármi. Tie majú totiž sex v priemere iba raz za týždeň. Dôvodom, okrem ich pracovných povinností a starania sa o deti a domácnosť, je napríklad aj sledovanie televízie. Tej totiž často obetujú svoj čas radšej, ako príjemným chvíľam strávených vo dvojici, hovorí profesor psychológie Jean Twenge. Myslíte si, že je to málo a má to skôr negatívne účinky? Omyl.

foto: unsplash.com

Nová štúdia jasne vyvrátila tvrdenie, že ľudia, ktorí majú viac sexu, sú šťastnejší. Profesor George Loewenstein z  Carnegie Mellon University skúmal páry, ktoré rozdelil do dvoch skupín. Výskumu sa zúčastnilo 28 zdravých jedincov vo veku 35-65 rokov. Prvej skupine nebol udelený žiaden špeciálny pokyn a mali viesť svoj sexuálny život tak, ako doteraz. Páry v druhej skupine však boli poverené tým, že počas troch mesiacov majú množstvo svojho týždenného sexu zdvojnásobiť.

foto: pexels.com

Výsledkom bolo, že ľudia, ktorí mali sex častejšie, ako boli zvyknutí, neboli o nič šťastnejší. Práve naopak. Dôvodom bol pokles ich sexuálnej túžby a potešenia. Napriek tomu Loewenstein tvrdí, že by sa páry mali snažiť zlepšovať svoj sexuálny život. A to najmä v prípade dlhodobejších vzťahov. Dôležité však je, aby sa sex nestal len akousi povinnosťou.

Pozri aj: Slovensko bude uznávať pobyt manželov rovnakého pohlavia. Odvoláva sa na rozsudok Súdneho dvora EÚ

destinyman.comsciencedaily.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy