Foto: imbd.com

Najkrajší a najsexy muži planéty sú vyhlasovaní každý rok.

Podľa čoho nevedno, no najčastejšie len na základe subjektívnych dojmov a popularity daných osôb. V súčasnosti ale po svete koluje zoznam mužov, ktorí majú najsymetrickejšie črty tváre. Tento zoznam vytvorili profesionáli vo svojom odbore a výsledky sú naozaj zaujímavé.

Výskum podložili vedci z londýnskeho Centra pre plastickú chirurgiu, podľa ktorých sa už aj krása dá zmerať s pomocou vzorca. Ide o takzvaný zlatý rez, čo je pomer troch tretín tváre vzdialených do seba určitú dĺžku. K zlatému rezu patrí aj posadenie očí, uší a nosa.

ofigenno.com

TOP 10 mužov

Prvé miesto obsadil George Clooney, ktorého tvár sa do vzorca zlatého rezu vmestila až na 91,86%! Takéto číslo nedosiahol žiaden iný známy herec. 56-ročný Clooney získal nespočetné množstvo ocenení za svoju prácu, no za krásu podľa jeho slov ešte nedostal žiadne. Prijal ho s úsmevom a potešením.

#georgeclooney

A post shared by WELCOME TO REALITY (@celebface) on

Bradley Cooper je miláčikom mnohých žien a možno bol aj právom v rebríčku najkrajších mužov v priebehu posledných rokov. Podľa zlatého rezu jeho tvár odborníci zmerali a dosiahol niečo cez obdivuhodných 80%.

😍💙 #BradleyCooper

A post shared by Bradley Cooper (@bradleycooper_original) on

Brad Pitt obsadil tretiu priečku a rovnako ako Clooney potvrdil, že nielen hereckí zajačikovia musia byť vždy tip-top. Odkedy nosí Brad bradu, jeho tvár pôsobí mužnejšie, ale aj staršie. Napriek tomu sa do symetrického vzorca zlatého rezu „vmestil“ a nezaostával ďaleko za Bradleym Cooperom.

Známy anglický futbalista, model a tvorca vôní, David Beckham, sa postaral o rozruch, keď sa jeho fanúšičky dozvedeli, že obsadil „len“ štvrtú priečku. Úprimne, mohli byť radi, že sa vôbec dostal do rebríčka top 10. Kto povedal, že obľúbenosť zaručuje aj vyváženosť čŕt?

Morning dip / shower 💦 @derekwhite_

A post shared by David Beckham (@davidbeckham) on

Harry Styles je mladučký hudobník, ktorého tvár je však podľa odborníkov natoľko symetrická, že sa môže právom radiť medzi najkrajších mužov sveta. Teda, aspoň tých mediálne známych. Obsadil obdivuhodnú piatu priečku a určite ho poteší, medzi aké elity ho zaradili.

Zayn Malik je, podobne ako jeho predskokan Styles, veľmi mladý. Má len 23 rokov, no jeho tvár má krásne črty a symetriu presne tak akurát.

@theststyle

A post shared by Zayn Malik (@zayn) on

Jamie Foxx, americký herec, spevák a stand up komik má nielen všestranné nadanie, no je aj symetricky dokonalý. Teda takmer. Jeho tvár obdivujú milióny žien a v rebríčku najkrajších mužov obsadil siedme miesto.

Ryan Gosling je podľa britských plastických chirurgov ôsmym najkrajším mužom s takmer dokonale symetrickou tvárou. Podľa odborníkov výsledok nebol ovplyvnený jeho rolami a Oscarmi získanými v posledných mesiacoch. Príroda mu jednoducho nadelila prirodzenú symetriu a ešte navyše aj krásu.

Obľúbený komik a akčný hrdina tmavej pleti Will Smith získal deviate miesto. Jeho tvár je symetrická a do zlatého rezu sa ešte pokojne zmestí, ibaže už s menšími odchýlkami. Napriek tomu treba povedať, že je fešák.

CANNES70

A post shared by Will Smith (@willsmithphotos) on

Že sa do rebríčka dostal aj tvrďas Idris Elba nás naozaj potešilo. Tento výnimočný a sympatický herec spĺňa všetky predpoklady na fajn chlapíka. Teda aspoň navonok. Obsadil desiatu priečku.

So proud, what a year! #OBE

A post shared by Idris Elba (@idriselba) on

Ktorý z týchto pánov sa vám pozdáva najviac? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Vodu kážu víno pijú. Ženy sa na sociálnych sieťach vzbúrili proti šikane a poukazujú na to, že muži často používajú na ich posudzovanie odlišný meter

ofigenno.com
Príbehy
0
Komentovať (0)